střelba ve městě Kenosha

Násilné protesty ve Wisconsinu pokračují, demonstranti zapálili několik budov

Americká vlajka před hořící budovu v Kenoshe
Zdroj: Profimedia
Martin Klícha
Martin Klícha
25.8. 2020 10:33
Téma:

Násilné protesty v americkém Wisconsinu po policejním zákroku ve městě Kenosha, při kterém policisté několikrát střelili do zad černocha nastupujícího do auta, neutichají. Demonstrující již zapálili několik budov a aut. Policie na násilí odpověděla slzným plynem.

Nejméně tři budovy ve městě Kenosha pohltily plameny, demonstrace po střelbě na Jacoba Blakea stále neutichají. I přes to, že oficiální protest skončil, lidé stále zůstávají v ulicích a parcích.

 

Na místě jsou desítky těžkooděných policistů se štíty. Ti mají zajistit, aby se protestující nedostali do budovy tamního soudu.

 

Situace byla velmi vyhrocená, vzduchem létaly lahve a kameny, demonstrující křičeli hesla jako "Black Lives Matter" či sprostě nadávali policistům. Ti na násilí odpověděli slzným plynem. Několik lidí již bylo zadrženo, informuje portál CNN.

 

 

Násilné demonstrace vyvolala střelba policie na Jacoba Blakea. Celému incidentu přihlížely jeho děti. Muž je ve velmi vážném stavu nemocnici. Více o celém případu se dočtete ZDE.

TN.cz