dětská filmová hvězda

Našli jsme Létajícího Čestmíra! Tahle teď Lukáš Bech vypadá

Lucie Šprinclová
Lucie Šprinclová, Gustav Weiss
Aktualizováno 7.12. 2019 08:36
Téma:

V 80. letech byl televizní seriál Létající Čestmír hitem socialistických obrazovek. Role Čestmíra byla v té době pro Lukáše Becha největším hereckým úspěchem. K filmování se vrátil až v posledních letech a to dokonce vedle takových hvězd, jako jsou Brad Pitt nebo Matt Damon.

Lukáš Bech se tedy po letech zpět vrátil k profesi, kterou jako dítě miloval. Za posledních 30 let má herec za sebou sice menší role, ale za to i v celosvětově známých filmech. V roce 2005 si zahrál ve filmu Kletba bratří Grimmů, v roce 2016 ve snímku Návštěvníci 3: Revoluce a v roce 2019 ve Spidermanovi: Daleko od domova.

 

Objevil se dokonce v jedné epizodě seriálu TV Nova Dáma a Král. Poslední dokončená práce byla na seriálu v německo-anglické koprodukci. Snímek není v češtině, a tak musel Lukáš mluvit hned několika jazyky. Problém s tím ale neměl, v mládí totiž cestoval po světě.

  

"Po roce 89 už se dalo vycestovávat, a tak jsem prostopoval kromě Balkánu celou Evropu. Nebyl jsem ale na Novém Zélandu, tam bych se chtěl moc podívat a určitě mě zajímají i oba póly a Grónsko,“ prozradil herec.

Mimo filmování se věnuje i své facebookové stránce s názvem Vizuální smog, kde jako obyvatel centra Prahy, bojuje se všemi jejími nešvary. Stojí proti nevkusným reklamám, křiklavým i neonovým nápisům nebo třeba bezohledným cizincům na segwajích. Tady by se mu určitě hodily kouzelné květiny z legendárního seriálu, který z něj udělal dětskou filmovou hvězdu.

 

K tomu píše Lukáš scénáře a občas pracuje i jako lokační manažer u filmu. Rád by se v budoucnu zaměřil na dabing, ale z objektivů kamer už zmizet nechce.

  

"Chci se teď zabývat hraním, to je pro mě ta nejdůležitější a nejzajímavější věc. Teď jsem právě dostal takovou hezkou roli v nové kriminálce, kterou točil Honza Hřebejk. Jmenuje se Boží mlýny, tam mě budou moct diváci vidět nejdřív,“ pochlubil se Lukáš Bech.


Podívejte se, jak se Lukáš Bech angažuje v boji proti vizuálnímu smogu:


TN.cz