Trapas nebo pomluva?

Ministr Vojtěch popíjel se studenty, nastartované auto prý hodiny čekalo

Adam Vojtěch na setkání s mediky
Zdroj: Facebook Přírodovědecké fakulty UK
Michaela Trochová
Michaela Trochová
Publikováno 6. 12. 2019
Téma:

Snad každý politik má své příznivce i odpůrce. Rozhodně je má ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, který ve čtvrtek večer dorazil na neformální setkání se studentskými spolky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Zatímco ti si rozpravu s ním cenili a měli dobrý pocit z toho, že se ministr snaží jejich argumentům naslouchat a studentské problémy skutečně řešit, našli se i jeho odpůrci.

Setkání mediků s ministrem probíhalo ve studentském klubu Přírodovědecké fakulty Mrtvá ryba. Jedna ze studentek této fakulty se cítila být dotčena přítomností ministra v tomto klubu, dle svědectví několika hostů klubu ho opakovaně slovně napadala, nešetřila vulgárními výrazy a pokoušela se ho z restaurace vyhodit.

 

"Naši srdečnou diskuzi s panem ministrem narušila zjevně opilá studentka, která na něj křičela, vyčítala mu, zda se nestydí za Babiše a Hnutí ANO, otravovala ho dotazy, které vůbec nesouvisí jeho rezortem," popsala situaci jedna z přítomných mediček. Dívku se snažili umírnit i sami studenti, okrádala je o vzácný čas, který hodlali strávit v besedě s ministrem, docházela jim trpělivost, neboť hádka trvala téměř tři čtvrtě hodiny. Dívka i na jejich slova reagovala agresivně, vulgárně je napadala, na jednu ze studentek dokonce vychrstla sklenici vody.

 

Rozhořčení z dotyčné zřejmě nevyprchalo ani druhý den, v pátek ráno ve facebookové skupině studentů Přírodovědné fakulty sdílela kritický status, ve kterém ministra Vojtěcha obvinila mimo jiné z toho, že zatímco v klubu vesele diskutoval a popíjel se studenty, auto jeho řidiče parkovalo nesprávně přímo na chodníku před klubem. Dle jejích slov zde mělo stát několik hodin, po celou dobu se zapnutým motorem. Barmanka klubu na sociální síti potvrdila, že auto v ulici viděla ještě kolem půlnoci.

 

 Status ve studentské facebookové skupině vyvolal vlnu nevole, některé komentáře hovoří o aroganci moci, jiné si stěžují na to, že ministr užívá služební vůz a řidiče k soukromému používání.

 

"Na besedu studentských spolků, kam jsem byl pozván studenty 1. LF, jsem přijel služebním vozem, protože jsem tam jel rovnou z předchozího pracovního programu. Řidič se ihned poté, co mě na místo dovezl, vrátil na ministerstvo. Není skutečně pravda, že by na místě stál několik hodin," uvedl na svou obranu ministr Adam Vojtěch v reakci na náš dotaz.

 

Jeho slova potvrzují i organizátoři setkání. "Já sám jsem ze setkání odcházel kolem půl jedenácté, kdy pan ministr ještě se studenty živě diskutoval. Mohu potvrdit, že před budovou klubu jeho auto rozhodně nestálo," potvrdil František Trantina, který setkání studentských spolků s ministrem organizoval.

TN.cz