uspali je

Nastříkali trampům do stanů rajský plyn. Pak je obrali o tisíce!

Téma:

Policie odložila případ okradených trempů, které na Nymbursku zloději omámili rajským plynem a pak jim sebrali cennosti. Pachatele se nepodařilo vypátrat.

Tři tisíce trampů z Čech a Slovenska spolu trávily ve Viničné Lhotě největší organizovanou trampskou akci. Ráno si stěžovali na bolesti hlavy i ti, co nepili alkohol. Peněženky, které měli pod polštáři nebo v kapsách, měli prázdné.

 

"Vykradli 60 stanů. Je neuvěřitelné, co dokážou zloději vymyslet. Prostě vás uspí. Pán tvrdil, že měl pod hlavou peněženku, a ta se mu ztratila, paní měla v kosmetice zastrčené peníze," popsal jeden z obyvatel Viničné Lhoty.

 

"Kamarádi! Kdo jste byl zasažen otravou, dostavte se k lékaři! Nejedná se o běžný odběr. Podezření je na chloroform a rajský plyn! Tyto látky při vstřebání do těla v určitém množství mohou poškodit játra,slinivku a ledviny," vyzývali se trampové mezi sebou.

 

 

"Znalecký posudek z oboru toxikologie neprokázal žádnou přítomnost látky, která by mohla účastníkům této akce způsobit jakékoli problémy," uvedla policejní mluvčí Petra Potočná.

 

Trampové měli v těle měli jen kofein a nikotin. "Ono se to dalo čekat. Všechny tyhle látky vyprchají rychle. Okradli dokonce i střízlivé, takže určitě tam bylo něco stříknutého," myslí si Saša Prokeš, pořadatel akce. Podle něj se totéž opakuje na podobných akcích a festivalech.

 

Policie případ odložila, protože se doposud nepodařilo vypátrat pachatele. Případ okradených trampů ale může kdykoli otevřít, pokud se v něm objeví nové důkazy.

 

Související témata:
mom/Ivan Berka TN.cz