tragédie u Nitry

Natálie (†15), Alex (†16), Denisa (†17)! Rodiny se loučily s obětmi nehody

Regina Zajícová
Regina Zajícová
Aktualizováno 18.11. 2019 13:00
Téma:

Smutný víkend zažili obyvatelé slovenské obce Kolíňany a Jelence. Zúčastnili se zádušní mše za oběti nehody autobusu, která se stala 13. listopadu u Nitry. Celkem zemřelo sedm dospělých a pět nezletilých. Nejmladší dívce bylo teprve patnáct let. Na pietní akty dorazila nejen rodina, ale i kamarádi zesnulých. Další pohřby jsou naplánované na pondělí a úterý.

V sobotu se lidé sešli v kostele v obci Kolíňany, která se nachází poblíž slovenské Nitry. Během zádušní mše se rozloučili s šestnáctiletým Alexou a jednadvacetiletou Marianou, infomoval potrál tvnoviny.sk. Oba zemřeli při nehodě autobusu s nákladním autem, která se stala před pěti dny.

 

Na místní hřbitov zamířily stovky lidí včetně rodiny, spolužáků a kamarádů. "Každý pláče, nemůžu najít slova k této tragédii. Je to velmi těžké," truchlil jeden z místních obyvatel. "Už nemůžu plakat, to se ani nedá popsat, ani vydržet. Přinesla jsem květinu Marianě," přišla se rozloučit další obyvatelka. 

 

O den později se v obci konala zádušní mše v místním římskokatolickém kostele za všech dvanáct obětí nehody. Lidé se společně sešli a pomodlili se za jejich duše. Poté se všichni rozloučili na hřbitově se sedmdesátiletou Barborou a sedmapadesátiletou Alenou. Pohřeb se konal také v blízké obci Jelenec, ve které žila nejmladší oběť nehody patnáctiletá Natálie a o dva roky starší Denisa a Veronika.

 

 

Pohřby jsou naplánované také na pondělí a úterý. Obec Kolíňany proto vyzvala všechny obyvatele, aby nechali doma svá auta. "V průběhu následujících dní se budou konat zádušní mše svaté a pohřby našich zesnulých spoluobčanů. Očekává se větší návštěvnost kostela a hřbitovu, takže i větší výskyt dopravních prostředků – aut a autobusů. Žádáme obyvatele, aby podle možnosti řešili návštěvu kostela a hřbitova pěšky," napsala obec na svém facebooku.

 

Na místě budou také po celou dobu záchranáři. "Prosíme vás, abyste si vytvořili časovou rezervu na tyto pietní akty, je možné, že parkování bude na vzdálenějším místě, bude větší dav apod. Děkujeme za pochopení a vstřícnost," dodala obec.

 

 

Nehoda autobusu se stala 13. listopadu. Nákladní auto se nejspíš rozkývalo a narazilo do boku autobusu. Nejhorší škody však napáchala korba nákladního auta, která autobus podle expertů roztrhla. Při nehodě zemřelo dvanáct lidí a dalších dvacet utrpělo zranění. O život v nemocnici stále bojuje patnáctiletý chlapec, který je v umělém spánku. Jeho stav je podle tvnoviny.sk kritický. 

 

Čtyři oběti podle portálu navštěvovaly Sřední odbornou školu techniky a služeb v Cintorínské ulici a jeden zesnulý student gymnázium v Párovské ulici. Do obou škol přišla vyjádřit upřímnou soustrast také slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. 

 

GALERIE: Pohřeb obětí z nehody na Slovensku

1
/
4
Zdroj: TV Markíza
Pohřeb obětí z nehody na Slovensku - 1

 

TN.cz