mohla zemřít

Natálii vážně zranili ve škole. Místo sanitky ji ošetřili kapesníkem

Téma:

Během sportovní olympiády na jedné základní škole na Slovensku se vážně zranilo děvče. Spolužák jí na hlavu hodil těžkou železnou kouli. U soudu teď stanuli učitel i ředitel školy, kde se nehoda stala. Děvče se už rok a půl léčí.

Zlomenina lebky a otřes mozku. Převoz vrtulníkem z Michalovcí do Košic a okamžitá operace. Tak skončila pro šesťačku Natálii sportovní olympiáda. Chlapec házel těžkou železnou koulí, děvče mu do rány prý vběhlo náhodou. Učitel při včerejším slyšení soudci tvrdil, že chlapec si kouli vzal bez jeho vědomí a dovolení. Informuje o tom televize Markíza.

 

"Já jsem v té chvíli měl skloněnou hlavu, zapisoval jsem výsledky. Pak jsem slyšel tupý náraz a když jsem hlavu zvedl, poškozená seděla na zemi, čelenku měla dole a viděl jsem, jak jí začíná téct krev z hlavy," řekl učitel.

 

Zdravotník nablízku nebyl, nikdo nezavolal sanitku. Mobily ve škole učitelé používat nemohli. Ten, který měl děti na starost, oznámil úraz řediteli školy, ani ten ale záchranku nezavolal. "Myslel jsem si, že když mi přišel oznámit úraz, tak už je všechno vyřešené, první pomoc je daná," vzpomíná ředitel. 

 

 

Rodiče se o úrazu dcery dozvěděli od její spolužačky, která jim zatelefonovala. Do nemocnice ji odvezli sami. Myslí si, že děti během olympiády pod kontrolou nebyly, učitel i ředitel vinu odmítají. Učitel řediteli zazlívá, že ho během vrhu koulí nechal na třicítku dětí dohlížet samotného. Ředitel tvrdí, že to měl zvládnout a koule odložit, když šel soutěž vyhodnocovat.

 

Rodiče děvčete šokovalo, že jejich zraněnou dceru ošetřovali hygienickými kapesníčky a toaletním papírem. Ve škole údajně chyběla lékárnička. Soudce kromě obžalovaných a rodičů děvčete vyslechl i další učitele. Verdikt ale nevyřkl a projednávání odročil.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Po internetové výzvě se jeho život změnil v horor. Tahle sranda může stát zdraví i vás!

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

mom TN.cz