Samosběr švestek

Natrhejte si švestky za pakatel! V těchto sadech ušetříte až 40 korun

Samosběr švestek
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
Publikováno 13. 8. 2020
Téma:

Švestková sezóna se rozjíždí a Češi mají opět šanci natrhat si oblíbené ovoce za pár korun. Rozdíly cen za kilogram švestech v supermarketu a v samosběrných sadech jsou neuvěřitelné, je možné ušetřit klidně 40 korun za kilo. Najděte si v přehledu ten nejbližší a můžete vyrazit.

Češi dovedou švestky zužitkovat nepřeberným množstvím způsobů. Ať už jde o povidla, ovocné knedlíky, koláče nebo pálenku, vždycky si každý pochutná.

 

Využití švestek, oblíbeného ovoce pozdního léta, přitom nekončí pouze v kuchyni nebo palírně. Tmavě fialovým plodům se přičítají také blahodárné účinky na zdraví. Kromě vitaminu E obsahují také vápník, hořčík, fosfor nebo draslík a hodně vlákniny.

 

Proto často dokáží pomoct od střevním potíží, uleví od bolesti kloubů, zatočí s cholesterolem a prospívají i srdci a cévám. Během zdravotních problémů s ledvinami nebo játry se doporučuje jíst švestky ve velkém.

 

 

Anketa

Půjdete si natrhat švestky do sadu?

Hlasovalo 188 lidí.

V supermarketech se momentálně ceny kila švestek pohybují od 30 korun (ve slevě) do 50 korun za kilogram. Kdo si chce udělat na podzim a zimu pořádné zásoby, neprohloupí, když navštíví sad a sám si ovoce natrhá. Ušetřit se tak dá až 40 korun za kilo oproti kamenným obchodům.

 

Švestková sezóna se pozvolna rozjíždí a švestky už začaly nabízet první sady v Česku. Jejich prodej většinou trvá až do října, určitě je však lepší neotálet a jít si švestky natrhat co nejdřív a za co nejlepší cenu.

 

 

Kvůli špatné úrodě ovoce bude letos vzácností i domácí meruňkovice. Podívejte se na reportáž TV Nova:

Související témata:
TN.cz