TESTOVÁNÍ

Jak zvládnout testování dětí na covid? Rodičům má pomoci tento NÁVOD

Téma:

Česko se připravuje na pondělní návrat žáků do základních škol. Dveře se otevřou také posledním ročníkům v mateřských školách. Děti se budou testovat samy pomocí antigenních testů. Ministerstvo školství zveřejnilo videa, která ukazují, jak testování zvládnout.

Pondělní ráno otevře dveře školákům prvního stupně základních škol. Ti budou fungovat v rotační výuce. Naopak do mateřských škol se vrátí zatím jen předškoláci.

 

Aby byl návrat bezpečný a trvalý, všichni žáci se budou muset povinně dvakrát týdně testovat. V úterý byla již zahájena rozvážka antigenních testů, které budou školáci využívat k samotestování. To bude probíhat vždy v pondělí a ve čtvrtek.

 

 

Samotestovací sady jsou neinvazivní a odběr probíhá z přední části nosu. Pokud bude test pozitivní, žák půjde na PCR test a nebude do školy docházet.

 

Budou moci děti pochopit, co se po nich chce? Na tuto a více otázek odpovídali v rozhovoru pro TV Nova zástupkyně Asociace ředitelů základních škol (AŘZŠ) Hanka Stýblová a virolog Jiří Černý.

 

 

Návod pro žáky, jak se správně ve škole testovat na koronavirus s testy LEPU:

 

Předškolním dětem, žákům prvních a druhých tříd bude umožněno, aby při provádění testu mohl být přítomen jejich zákonný zástupce.

 

Někteří rodiče a děti mají ale obavy, jak bude vše probíhat. Pro lehčí průběh, překonání strachu a obav u dětí, připravilo ministerstvo školství několik videí. Ty připravují žáky na to, jak se správně otestovat, ale také radí samotným školám, jak postupovat a připravit své žáky na testování. Rodiče ale především to delší, které má přes sedm minut, přijde absurdní, složité a zbytečně plné mnoha odborných výrazů.

 

Návod, jak se testovat s testy Singclean:

Související témata:
ak TN.cz