Už tento měsíc

Návrat legendy! Nokia začne zase prodávat model 3310

Nokia 3310
Zdroj: nokiamuseum.info
Nokia 3310
Téma:

Legendární finská značka mobilních telefonů Nokia chystá velkolepý návrat. Už příští neděli 26. února by měla v Barceloně představit tři nové smartphony. Vedle toho ale oznámí také návrat skutečné mobilní legendy, chce totiž začít prodávat modernizovanou verzi oblíbeného modelu 3310!

Nokia 3310 byla na trhu s mobilními telefony hvězdou. Finský výrobce ji představil v roce 2000. Navázala na taktéž populární Nokii 3210. Na českém trhu stála přes 9 tisíc korun. Zákazníci ale ocenili jednoduché ovládání, kompaktní rozměry, pořádnou výdrž baterie a hlavně to, že telefon byl prakticky nerozbitný.

 

Finská značka v posledních letech z mobilního trhu prakticky zmizela, když svou mobilní divizi prodala americkému Microsoftu. Značku nesměla pro chytré telefony používat až do roku 2016. Pro obyčejné telefony ji navíc vlastnil Microsoft. Ten ale Nokii odprodal v roce 2016. Teď ji vlastní finská společnost HMD Global, která od původní finské společnosti získala také právo používat značku Nokia u chytrých telefonů. Přístroje bude vyrábět tchajwanská společnost Foxconn.

 

Nokia představí nové modely už 26. února, tedy den před začátkem známého veletrhu mobilních telefonů Mobile World Congress v Barceloně. Představeny by měly být tři mobilní telefony s operačním systémem Android, Nokia 3, 5 a 6, ale hlavně obnovená verze Nokie 3310.

 

 

Nová 3310 bude mít uzavřený systém, jednoduché ovládání, tlačítkovou klávesnici a stejně jako její legendární předchůdkyně by i nová verze měla vynikat skvělou výdrží baterie a pořádnou odolností. Potěší i cenovka. Informace o nových modelech přinesl americký web venturebeat.com a podle něj by se model 3310 měl prodávat za 59 euro, tedy v přepočtu za 1 600 korun.

 

Vlajkový model Nokia 6 se už prodává na čínském trhu. Vyznačuje se 5,5 palcovým displejem, procesorem Snapdragon 430, 4 GB RAM a 16 megapixelovým fotoaparátem. Modely Nokia 5 a Nokia 3 budou odlehčenými verzemi. Špičkový model by se měl prodávat za necelých 7 tisíc, prostřední pak za 5,5 tisíce a nejlevnější za 4 tisíce korun.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Máte v telefonu neustále slabou baterii? Díky těmto jednoduchým trikům se vám mobil už nevybije!

POZOR: Těhotná žena usnula na novém iPhonu 7! Na fotce ukázala, co hrozného se jí stalo
 

vbo TN.cz