Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 5. 2018
cestující si stěžují

Nebezpečí ve stanici: Vlak v Praze jel s otevřenými dveřmi! VIDEO

Zdroj: zpravy@nova.cz

Nebezpečná situace vyděsila cestující na nádraží v Praze - Libni. Vlak společnosti RegioJet opouštěl stanici s přiotevřenými dveřmi, které se za jednou z pasažérek automaticky nezavřely. Uvnitř vlaku je přitom prostor u dveří snadno přístupný i dětem.

Na otevřené dveře upozornil čtenář TN.cz, který celou situaci zaznamenal na kameru. "Volal jsem na infolinku, kde mi řekli, že nic nevyřeší a že si mám stěžovat na oddělení reklamací. Ale to už příště může být pozdě," varoval čtenář Jiří H.

 

Nebezpečnou situací se už zabývá i sama společnost. "Celou událost zachycenou na videu jsme ihned začali prošetřovat. Bezpečnost je pro nás absolutní prioritou a šetříme, zda nedošlo k pochybení," uvedl mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj.

 

Vlak s přiotevřenými dveřmi odjel v úterý večer z Libně na konečnou stanici Praha hlavní nádraží. I jen mírně pootevřené dveře však mohly způsobit neštěstí. "Dveře musí být zcela dovřeny proto, aby mohl plně účinkovat systém, který drží dveře uzamčené během jízdy vlaku při rychlosti vyšší než 5 km/hod," vysvětlil Ondrůj.

 

 

Nikomu z cestujících se při incidentu naštěstí nic nestalo. Vlak v pořádku dorazil až do konečné stanice. Jak dlouho však s otevřenými dveřmi jel, není jasné. Pasažéři i sama společnost věří, že se celá událost nebude opakovat.
 

jva TN.cz
Reklama