Byl zdrogovaný

Nebezpečná jízda! Motorkář bez řidičáku ujížděl policistům

Téma:

Po usilovném pronásledování se karlovarským policistům podařilo dopadnout ujíždějícího motorkáře. Zastavily ho až zátarasy z policejních aut. Ukázalo se, že mladý muž měl zakázáno řídit a navíc byl pod vlivem drog.

V průběhu policejní akce Úklid zaměřené na silniční provoz, se kolem hlídky přehnal podezřelý motorkář. Nejdřív se za ním rozjelo jedno policejní auto. Motorkář nechtěl zastavit. Naopak zrychloval a ujížděl.

 

Do honičky se zapojily čtyři policejní hlídky. Muž jel nebezpečně. V jednom okamžiku ani ne s metrovým odstupem minul cyklistu. Vjížděl do protisměru. Na křižovatce se stopkou nedal přednost autu a ohrozil ho.

 

Když už jedna z policejních hlídek motorkáře u železničního přejezdu dostihla a předjela. Muž prudce zabrzdil a otočil se do protisměru. Chtěl policisty setřást a měl k tomu důvod.

 

 

"Lustracemi policisté zjistili, že řidičem je 23letý muž, kterému Okresní soud v Karlových Varech vyslovil zákaz řízení všech motorových vozidel až do roku 2020," prozradila pro TV Nova mluvčí karlovarských policistů Zuzana Týřová.

 

V minulosti měl motorkář dokonce srazit a zranit chodce. Na jedné z karlovarských ulic policisté svými auty vytvořily zátaras. Až potom to motorkář vzdal a zastavil. Jel navíc pod vlivem drog. Policistům to ukázal orientační test.
 

vbo, František Nyklas TN.cz