závada ve výrobku

Nebezpečné klimatizace mohou způsobit i požár! Nemáte je doma?

STAŽENÍ MOBILNÍCH KLIMATIZACÍ SENCOR SAC
Zdroj: Getty Images, sencor.cz
Klimatizace Sencor musela společnost stáhnout z trhu
Téma:

Z trhu musí zmizet mobilní klimatizace Sencor, u kterých hrozí riziko zkratu nebo vznícení. O jejich stažení informovala firma FAST, která také varuje zákazníky, aby klimatizace přestali používat a raději je vrátili zpět do obchodu.

Mobilní klimatizace Sencor SAC MT1221CH a SAC MT1222CH se rozhodla distributorská společnost FAST ČR stáhnout z trhu. Po provedeném rozboru zjistila, že v klimatizaci může dojít ke zkratu nebo vznícení.

 

"Oba modely předtím splnily veškeré legislativní podmínky a prošly schvalovacím řízením pro prodej v rámci Evropské unie. Na vzniklou situaci jsme začali okamžitě po jejím odhalení reagovat. Nahlásili jsme modely ČOI i do mezinárodního výstražného systému, který upozorňuje spotřebitele na rizikové výrobky," řekl Petr Uher, Senior Quality Manager společnosti FAST ČR.

 

Zákazníci zakoupený výrobek mohou vrátit prodejci nebo kontaktovat centrálu společnosti. Dále si také zvolí, zda budou chtít vrátit peníze v plné výši nebo si nechají závadu opravit.

 

 

"Bezpečnost našich výrobků je pro nás absolutní prioritou. Proto jsme obratem kontaktovali většinu zákazníků, kteří si zmíněné modely zakoupili a informovali je prostřednictvím našich distribučních a prodejních kanálů," doplnil Uher.

 

Zatím firma z trhu stáhla už dvě třetiny potenciálně chybných produktů. Dalších 200 kusů jich je ještě v oběhu. Zákazníci se pro další informace mohou obrátit na e-mail info@sencor.cz nebo telefonní číslo +420 323 204 348.

reg TN.cz