ikea varuje

Nebezpečné lehátko vám může poranit prsty! Nemáte ho doma?

Lehátko MYSINGSÖ
Zdroj: IKEA, thinkstockphotos.com
Nemáte toto lehátko doma?
Téma:

Společnost IKEA stahuje z prodeje plážové lehátko MYSINGSÖ. Hrozí u něj nebezpečí přiskřípnutí prstů nebo pádu z lehátka. Zákazníci jej mohou vrátit v jakékoli prodejně po celé republice.

Před nebezpečným výrobkem, který je v prodeji také v České republice, varuje zákazníky společnost IKEA. Obdržela pět hlášení, podle nichž došlo následkem nesprávně provedené montáže k rozložení lehátka MYSINGSÖ. Ve všech pěti hlášeních byla zaznamenána poranění prstů. Ke zraněním došlo ve Finsku, Německu, USA, Dánsku a Austrálii.

 

"Po vyprání látkového sedáku může dojít k nesprávné montáži lehátka, u něhož pak hrozí nebezpečí poranění prstů nebo pádu," potvrdila mluvčí IKEA Zdeňka Pecková. "Lehátko MYSINGSÖ prošlo všemi potřebnými testy (mechanické, chemické, testy pro textilie) se schválenými výsledky," dodala.

 

 

Po obdržení výše uvedených hlášení společnost zahájila vyšetřování, které vedlo ke zlepšení designu, jenž snižuje riziko úrazu a nesprávného sestavení lehátka. Lehátka s upraveným designem budou dle plánu v prodeji od února 2017.

 

"Při vracení lehátka není nutné předkládat účtenku, stačí ho přinést zpět do kteréhokoli obchodního domu na oddělení Služeb zákazníkům," poradila Pecková.

mom TN.cz