riziková hračka

Nebezpečný plastový robot ohrožuje děti! Snadno je zraní

Plastový robot - 1
Zdroj: ČOI
Plastový robot může být nebezpečný
Téma:

Nebezpečnou hračku, která může ohrozit zdraví dětí, odhalila při kontrole Česká obchodní inspekce (ČOI). Jedná se o plastovou stavebnici robota.

Na trhu se objevila další nebezpečná hračka. Je jí stavebnice robota "SELF LOADING ROBOT". "Česká obchodní inspekce Ústeckého a Libereckého kraje, na základě zjištění naprosto nevyhovujících parametrů a nebezpečnosti produktu, neprodleně stáhla hračku z prodeje," uvedl mluvčí ČOI Jiří Fröhlich. Hračku kontrolovali u prodejce v Jablonci nad Nisou.

 

Hračka je zhotovena z tvrdého plastu oranžové, modré a zelené barvy. Zabalena je v plastovém sáčku ukončeném kartonovou manžetou, na které je etiketa v českém jazyce. Ta obsahuje kromě upozornění "Nevhodné pro děti do 3 let, protože obsahuje malé části. Nebezpečí polykání!" rovněž i nepravdivou informaci "Hračka je bez baterií."

 

GALERIE: Nebezpečný plastový robot

1
/
3
Zdroj: ČOI
Plastový robot - 3

 

 

Uvnitř sáčku je spolu s hračkou vložen papírový návod na sestavení s vyobrazením jednotlivých dílků. Ve skutečnosti střední část (hrudník robota) obsahuje 2 knoflíkové baterie o průměru cca 11 mm, které jsou dostupné po uvolnění plastového krytu bez použití nástroje.

 

Jenže právě v tom je riziko, děti se mohou k bateriím velmi snadno dostat. "Knoflíkové články a baterie nesmějí být přístupné bez použití nástroje. V tomto případě je možné kryt otevřít pouhým vysunutím krytu z plastových drážek," dodal Fröhlich.

Související témata:
mom TN.cz