šťastný konec

Nebohý pes uvízl v rouře. Zachránili ho hasiči, museli se k němu prokopat

Hasiči zachraňovali psa zaseklého v rouře
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 17. 5. 2020
Téma:

Náplní práce hasičů není jen vyjíždět k požárům - pomáhají také zachraňovat zvířata v nouzi. Občas je to kočka, která se nemůže dostat ze stromu, občas pták, který se zamotal do sítě. Tentokrát ostravská jednotka vyjížděla k pejskovi, který uvízl v rouře a nemohl ven.

Může se to stát snadno - pes je zvídavé a hravé zvíře a v plastovém tunelu, který kouká ze země, navíc mohl spatřit hlodavce, který se tam ukrýval. Ať už to bylo jakkoliv, v neděli do jedné takové roury v Ostravě-Hrabůvce vlezl pes, ven už se ale dostat nemohl.

 

Profesionální hasiči ze stanice Ostrava-Přívoz ho však nenechali na holičkách. "Jednotka vyjela na záchranu středně velkého psa, který uvíznul v plastové rouře. Ta byla z velké části vedená v zemi a hasiči se tak k pejskovi museli doslova prokopat," popsal zásah mluvčí hasičů Lukáš Popp.

 

 

"Nakonec museli použít i hydraulické nůžky, které využívají například při dopravních nehodách, a rozstřihli rouru, aby chlupatého přítele vysvobodili," dodal. Díky jejich rychlé a profesionální pomoci tak pejsek vyvázl bez jediného škrábance či dalšího zranění a skončil ihned u šťastného majitele.

 

GALERIE: Hasiči zachraňovali psa zaseklého v rouře

1
/
4
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje
Hasiči zachraňovali psa zaseknutého v rouře - 1

Související témata:
TN.cz