ROZHOVOR POLITICKÝ DŮCHOD?

Nebudu kandidovat do Sněmovny, prohlásil Kalousek! Vysvětlil důvody

Roman Dolejský
Roman Dolejský
12.7. 2020 14:37
Téma:

Miroslav Kalousek (TOP 09) nebude v příštích sněmovních volbách kandidovat. Svůj záměr potvrdil v neděli pro TN.cz. Chce vytvořit silný středopravý blok pro demokratickou zemi.

Miroslav Kalousek, dlouholetý poslanec napřed v barvách lidovců, poté TOP 09, oznámil své rozhodnutí nekandidovat příští rok ve volbách do Poslanecké sněmovny. Své důvody odhalil v rozhovoru pro TN.cz.

 

"V roce 2016 jsem navrhl společný postup středopravých stran při volbách do Sněmovny. Kdyby k tomu došlo, tak jsme dnes nemuseli mít takové poměry, jaké máme. Zásadním problémem při vyjednáváni bývají osobní ambice. Já chci mít volné ruce při rozhovorech a říkat, že já žádné osobní politické ambice nemám, já kandiodovat nebudu. Máme jedonou ambici, jakou mají statisíce našich voličů, abychom vytvořili společný projekt pro evropskou demokratickou zemi, ne to, co je tady nyní," objasnil svůj krok Kalousek pro TN.cz.

 

 

Zatím není jasné, jestli bude Kalousek kandidovat například do Senátu. "To nevím, zatím zůstávám členem TOP 09. Máme nové vedení, kde vidím obrovský potenciál. Vedení budu pomáhat ze všech sil. Neodcházím ze Sněmovny zítra, do konce mandátu je ještě rok a něco. Rozhodně nepřestanu být člověkem politickým," zdůraznil.

 

"Bylo to důkladné rozhodnutí, zvažoval jsem to dlouho. Mé nejbližší okolí to ví. Myslím si, že jsem se rozhodl správně," dodal.

 

 

Miroslav Kalousek se poprvé do Poslanecké sněmovny dostal v roce 1998, a to jako člen KDU-ČSL. Od roku 2003 stranu vedl, později byl ministrem financí, a to jak lidoveckým, tak následně jako člen TOP 09. Za TOP 09, jejímž je spoluzakladatelem a kterou také vedl jako předseda, se poprvé dostal do Sněmovny v roce 2009.

 

Podívejte se na pořad TN.cz Napřímo s Miroslavem Kalouskem z počátku měsíce:

Související témata:
TN.cz