Obchodní sdělení
Toto je obchodní sdělení. Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah.

Nečekejte na poslední chvíli. Čím dříve koupíte, tím levněji pojedete

České dráhy
Zdroj: České dráhy

Chystáte se do zahraničí a otálíte s koupí jízdenky na vlak? Tohle čekání by se vám také nemuselo vyplatit. Včasná jízdenka Evropa vám nabízí tu nejvýhodnější cenu, platí ovšem pravidlo, čím dříve, tím levněji! Nečekejte proto dlouho a zajistěte si svou jízdu u Českých drah už teď.

 Včasná jízdenka Evropa vám nabízí jízdenku za velmi výhodnou cenu, ale i tady platí „kdo dřív přijde, ten dřív mele“. Čím dříve totiž jízdenku koupíte, tím levnější cenu vám České dráhy nabídnou. Princip je podobný jako u letenek, za danou cenu je jen určité množství, jakmile se tedy vyprodá, cena se automaticky navyšuje.

Jízdenku si můžete pohodlně zakoupit přes e-shop, takže se nemusíte vydávat ani na žádné vlakové nádraží. Ba naopak, pokud se rozhodnete nakupovat přes internet, neplatíte navíc žádné poplatky. Ty si České dráhy účtují jen při telefonickém nákupu nebo u pokladní přepážky. Jestli tedy nechcete nebo nemůžete nakupovat přes internet, připlatíte si navíc 50 korun.

Předprodej jízdenek je zahájen zpravidla 60 až 90 dní před dnem odjezdu. Pokud máte naplánovaný výlet nebo pracovní cestu někam za hranice, podívejte se na možnosti vaší cesty co nejdříve. Není čas ztrácet čas. A za ušetřené peníze z cesty si pak můžete svůj výlet o to víc užít. Každá ušetřená koruna se přeci hodí.

Aktuální ceny a dostupnost Včasných jízdenek Evropa do konkrétních destinací jsou k dispozici v e-shopu, u pokladny s výdejem mezinárodních dokladů nebo na Kontaktním centru ČD. Aktuálnost cen se ovšem týká jen daného momentu, čím více lidí před vámi jízdenku koupí a vy budete čekat do času odjezdu, tím se vaše cena bude logicky navyšovat.

Jízdenky si můžete koupit do 1. nebo 2. třídy. V případě, že se chystáte využít noční vlaky, není třeba si tím motat hlavu. Postačí vám koupit si Včasnou jízdenku Evropa pro 2. třídu a k ní už jenom dokoupit rezervaci lůžka nebo lehátka podle výběru. Pokud si nejste zcela jistí, jakou jízdenku zvolit, neváhejte a obraťte se přímo na České dráhy. Se správným výběrem vám určitě poradí.

Komerční článek