Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.5. 2018 20:26
Změna ve vládě?

Nechci pokračovat, řekl ministr dopravy Ťok. Kritizuje ho ČSSD

Zdroj: TV Nova

Ministr dopravy v demisi Dan Ťok se ve středu ráno nechal slyšet, že se "mu moc nechce" pokračovat ve vládním angažmá. Odchod Ťoka chce i ČSSD, která s hnutím ANO momentálně jedná o vládě.

Setrvání Ťoka na resortu dopravy kritizoval místopředseda ČSSD Jiří Zimola. Sám Ťok si myslí, že žádost o jeho výměnu může být motivovaná probíhajícím tendrem na výběr mýtného na českých dálnicích. Ťok dlouhodobě vadí i komunistům, kteří by měli vznikající koalici ČSSD a hnutí ANO podporovat.

 

Ťokovi podle vlastních slov nevadí, že ho ČSSD kritizuje. "Je dobře, že vyjádřili svůj postoj. Já za tím cítím mýtný tendr," zaspekuloval si Ťok. Co přesně tím myslí, ale říct nechtěl.

 

"Přestože si myslím, že se udělala spousta dobré práce a bylo by dobře nějakou dokončit, tak se mi nechce (pokračovat)," navázal ministr dopravy.

 

 

Přesto zatím definitivně neříká, zda ve vládě opravdu skončí. Ťok ale slíbil, že definitivní rozhodnutí oznámí do konce tohoto týdne.

 

Dosavadní Ťokovy práce si váží ministryně financí Alena Schillerová i ministr spravedlnosti Robert Pelikán (oba ANO).


Zatímco Schillerovou Ťokova slova překvapila, Pelikán, který už oznámil odchod z politiky, novinářům řekl, že o Ťokově postoji ví. "Je to dobrý odborník, rozvážný a klidný. A člověk, který se nedá ovlivnit," konstatoval.


Podle Schillerové ministerstvo pod Ťokovým vedením udělalo mnoho práce. Podle ní je třeba ocenit i diskutovanou opravu dálnice z Prahy na Brno, protože jde o první opravy po desítkách let.

pez, ČTK TN.cz
Reklama