Další skandál

"Nechte to být!" Trump žádal šéfa FBI o konec vyšetřování poradce

Donald Trump
Zdroj: Profimedia
Donald Trump čelí dalšímu skandálu (archivní foto)
Téma:

Problémy amerického prezidenta Donalda Trumpa po vyhození ředitele FBI nekončí. Nově se ukázalo, že na Jamese Comeye naléhal, aby ukončil vyšetřování svého poradce Michaela Flynna. Ten musel nakonec kvůli úzkým vazbám na Rusko v únoru rezignovat.

Americký prezident čelí dalšímu skandálu. Podle listu New York Times (NYT) žádal Donald Trump ředitele FBI Jamese Comeye, kterého později odvolal, aby zastavil vyšetřování jeho bývalého poradce pro národní bezpečnost Michaela Flynna.

 

"Doufám, že to můžete nechat být," řekl Trump podle deníku při únorovém setkání s Comeym v Oválné pracovně Bílého domu. Šéf FBI odmítl vyšetřování zastavit, a tak musel Flynn kvůli stykům s Ruskem jen po 24 dnech v úřadu rezignovat.

 

Comey si všechno, co na schůzce bylo řečeno, zaznamenal. Poté zprávu předal několika vysoce postaveným členům FBI, od jednoho z nich pak informace unikly do médií. "Flynn nic neudělal, je to dobrý chlap," měl americký prezident na Comeye naléhat.

 

 

Bílý dům vydal prohlášení, ve kterém všechna obvinění odmítl. "Prezident nikdy nepožádal pana Comeye ani nikoho jiného, aby ukončil jakékoliv vyšetřování. Není to pravdivé nebo přesné zpodobnění rozhovoru mezi prezidentem a panem Comeyem," stojí v oficiální zprávě.

 

Právě kolem osoby Trumpova bezpečnostního poradce začalo vyšetřování vazeb na Rusko. Existuje podezření, že Rusko svými zásahy výsledek amerických voleb ovlivnilo. Začarovaný kruh kolem odvolaného šéfa FBI se tak dál nedaří Trumpovi vyřešit.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

epa TN.cz