pŘÍPAD Z oSTRAVY

V Ostravě našli zbídačeného psa. Páníček mu svazoval packy, aby neutíkal

Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 13:06
13.3. 2021 11:15
Téma:

Podivný způsob, jak zarazit útěky svého psa z pozemku, zvolil tento týdenmuž v Ostravě. Zvířeti k sobě přední packy svázal páskami a lankem. Ale ani to nezabralo a k podivně poskakujícímu zvířeti tak vyjížděli strážníci. A po druhé cestě na to samé místo už chlupáč skončil v útulku.

"V úterý krátce po třinácté hodině byla hlídka strážníků vyslána do Ostravy-Muglinova. V jedné z kolonií se tam měl potulovat pes, který měl dle oznamovatele svázány přední tlapky," popsal neobvyklý případ mluvčí ostravských strážníků Jindřich Machů.

 

Strážníci opravdu velmi rychle objevili černého psa, křížence střední velikosti, který po cestě spíše poskakoval, než běhal. A byl hodně bázlivý. "Bližším pohledem strážníci zjistili, že pejsek má na obou předních tlapkách stahovací pásky, které jsou k sobě připevněny lankem v délce asi 25 cm," uvedl Machů.

 

Hlídka se snažila "spoutaného" chlupáče nalákat na piškoty, aby ho mohla osvobodit. Ale marně. A než na místo dorazil pracovník odchytové služby, dal se pes do pohybu. Strážníci ho sledovali až k jedné z branek, od níž se zvíře odmítalo hnout.

 

 

"Jakmile majitel domu otevřel branku, pejsek ihned zmizel v zahrádce. Později zjištěný 63letý majitel psa se strážníkům doznal, že zvíře je skutečně jeho. Důvodem způsobu jeho svázání bylo to, že měl neustále utíkat z pozemku. Protože jej nechtěl přivázat na řetěz, zvolil prý raději variantu spoutání předních tlapek," vysvětlil Machů.

 

Strážníci přivolali státní policii, vše konzultovali i s veterinární správou. Nakonec všichni dospěli k závěru, že nejde o týrání zvířat - pes totiž nebyl zraněný ani podvýživený a pásky nebyly utažené tak, že by se mu zařezávaly do masa. Takže zvíře u majitele zůstalo. I tak se bude mužovo chování řešit jako přestupek.

 

"Situaci budeme každopádně i dál sledovat, náš okrskář bude stav tohoto pejska chodit pravidelně kontrolovat," slíbil TN.cz mluvčí ostravské městské policie.

 

A důslednost se vyplatila. "Majitel zřejmě znovu spoutal přední nohy pejskovi a znemožnil mu tak volný pohyb. Pes byl opět nalezen na ulici, tentokrát s krvavým poraněním předních tlapek. Vzhledem k situaci byla na místo opět přizvána státní policie, která si celou věc převzala. Pejsek byl odchycen a v současné chvíli je umístěn v ostravském útulku," doplnil Machů v sobotu odpoledne.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz