Policejní pátrání

Nechutná hyena! V Kopřivnici někdo ukradl urny i s popelem!

Urny na hřbitově. Ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Téma:

Neuvěřitelný hyenismus přistál na stole kriminalistům z Novojičínska. Od pondělí pátrají po neznámém zloději, který ze hřbitova v Kopřivnici ukradl dvě urny. I s popelem.

Policejním orgánem bylo zahájeno dne 7. března 2016 trestní řízení pro podezření z trestného činu hanobení lidských ostatků. V případě dopadení pachatele nebo pachatelů hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta nebo zákaz činnosti," popsal hrůzný čin mluvčí policie Richard Palát.


Pátrání po zloději ovšem dost ztěžuje fakt, že policisté neznají přesné datum, kdy urny zmizely. "Dosud nezjištěný pachatel v době od 26. února do 4. března 2016 odcizil z neuzamykatelné vitríny městského hřbitova v Kopřivnici dvě urny se zpopelněnými ostatky," upřesňuje časový interval mluvčí.Fyzická škoda je dva tisíce korun, ale emocionální újma je pro pozůstalé obrovská. Policisté navíc raději ani neuvedli, co se stalo s popelem z uren.
 


"Policie tímto žádá veřejnost o jakékoliv informace vedoucí k objasnění skutku. Kontaktovat nás můžete na kterékoliv služebně Policie České republiky, nebo na bezplatné telefonní lince 158. Za případnou pomoc a informace děkujeme," uzavírá mluvčí Palát.
 

pez TN.cz