Obří pokuta

Nechutné! Veterináři objevili v restauraci zelené páchnoucí maso

Zkažené maso v restauraci v Libni
Zdroj: Státní veterinární správa ČR
Zkažené maso v restauraci U čerta

Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) objevili v restauraci v Praze - Libni zkažené maso. Že maso není v pořádku, bylo jasné na první pohled - zapáchalo a změnilo barvu i konzistenci. Provozovateli restaurace teď hrozí pokuta až ve výši 10 milionů korun!

Maso objevili inspektoři Státní veterinární správy společně s kolegy ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce v pražské restauraci U čerta. Do restaurace přišli na základě udání. Brzy zjistili, že oznamovatel je tam rozhodně neposlal zbytečně.

 

"V zázemí restaurace inspektoři našli uskladněné maso, které jevilo známky zkažení – změna barvy, konzistence i zápachu. Jednalo se o hovězí maso, jehněčí kosti a játra a mleté vepřové a hovězí maso," uvedl mluvčí SVS Petr Pejchal.

 

Vedle toho, že bylo maso zkažené, nebylo podle inspektorů označené a dostatečně zabalené. Inspektoři tak okamžitě nařídili závadné maso zlikvidovat. Od provozovatele restaurace budou chtít, aby předložil doklad, že maso skutečně nechal zničit.

 

 

Provozovatel restaurace U čerta se určitě nevyhne pokutě. O její výši rozhodne správní řízení. "Za uvádění neoznačených a smyslově změněných potravin na trh hrozí provozovateli pokuta ve výši až 10 milionů Kč," dodal mluvčí veterinární inspekce Petr Pejchal.

TN.cz