Týrání zvířat

Nechutný případ: Dva výrostci utýrali na Lounsku několik selat

Brutální týrání prasat včetně selat mají podle policie na svědomí dva teprve sedmnáctiletí mladíci z výchovného ústavu v Pšově na Lounsku. Několik selat útok nepřežilo. Případ vyšetřuje policie.

Dva mladíci za několik hodin na útěku stihli to, co by dělalo problémy i protřelému kriminálníkovi. Nejdříve se během útěku z výchovného ústavu vloupali do několika chat, pak přepadli v Podbořanech patnáctiletého chlapce a vzali mu mobil a své řádění ukončili brutálním útokem ve vepříně.

 

Srpem, nožem, kosou, prostě vším, co jim přišlo pod ruku, bodali a sekali do prasnic. Jedné do očí nastříkali značkovací sprej. Dvě selata umlátili železnou tyčí k smrti.

 

"Určitě jsem i nějakou slzu uronil, protože jsem fakt nevěřil, že se to může stát," řekl televizi Nova smutný majitel vepřína Alexandr Kastl.

 

 

Majitel vepřína narazil na malé grázly hned po útoku, když se potulovali okolo vepřína. Zeptal se jich, co tam dělají a oni místo odpovědi na něj zavolali policii, které řekli, že je chtěl napadnout! Podle informací televize Nova zvířata mladíci týrali jen pro zábavu.

 

Oba mladíci už skončili zpátky ve výchovném ústavu. Krom toho je policie obvinila z několika trestných činů. "Komisař služby kriminální policie a vyšetřování je obvinil z provinění krádeže, poškození cizí věci, loupeže a týrání zvířat," řekla televizi Nova mluvčí lounské policie Jaromíra Střelcová.

 

Vzhledem k jejich věku jim hrozí poloviční trest, tedy maximálně 5 let vězení. Majitel vepřína bude po výchovném ústavu požadovat také náhradu škody.
 

Související témata:
vbo TN.cz