Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Odporná slova

Nechutný útok hned po smrti! Tohle o Hapkovi napsal Rejžek

Petr Hapka, Jan Rejžek
Zdroj: TN.cz
Jan Rejžek zpochybnil umělecké kvality Petra Hapky.

Tohle si legenda české hudební scény nezasloužila! Jen pár minut poté, co se objevila zpráva o smrti Petra Hapky, napsal na Twitter kritik Jan Rejžek na jeho adresu hodně nelichotivá slova.

Celý národ zasáhla smutná zpráva o úmrtí skladatele a zpěváka Petra Hapky. Jeho hity znali všichni: Levandulová, Dívám se dívám, S cizí ženou v cizím pokoji, Štěstí je krásná věc a mnoho dalších. Hrají je rádia, lidé si je broukají a patří ke zlatému fondu české kultury.

 

VIDEO: Podívejte se, jak to vypadalo u Hapkovy chalupy na Okoři těsně po skladatelově smrti:

 

Jenže jejich kvalitu jen pár minut po smrti jejich autora zpochybnil hudební kritik Jan Rejžek. "Ani sebevětší chvály kumpána Michala Horáčka, natož disco zombie Miloše Skalky nezastřou, že žel zesnulý Petr Hapka byl přeceněný kýčař," napsal Rejžek na Twitteru.

Anketa

Má Rejžek pravdu?

Hlasovalo 4150 lidí.

 

Za tato ostrá slova se ihned do Rejžka pustili Hapkovi obdivovatelé. "Pan Hapka se už nemůže bránit, to je jako kudla do zad," reagoval na sociální síti jeden z Hapkových fanoušků. Rejžek ale v ostrých slovech pokračoval: "Kvality Hapky už jsou dávno prověřeny a moc jich nebylo. Vy si to holt pletete s komerčním ohlasem. Jsem zlý, protože na Skoumala Hapka nemá," dodal Rejžek.

 

 

Že Rejžek nemá úctu k legendám české hudby, se potvrdilo i před časem. Těsně po smrti textaře Zdeňka Rytíře o něm Rejžek napsal, že donášel StB.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Jaká je nejkrásnější filmová melodie Petra Hapky? Hlasujte, znáte je všechny

Horáček vzdal poctu Hapkovi. ´Když sedal za klavír, očekával jsem zázrak. Mnohokrát k němu došlo´

vrl TN.cz