Rasismus na internetu

"Něco uhořelo," hlásá rasistický text o neštěstí v Bohumíně. Řeší to policie

Záběry ze zásahu hasičů u požáru v Bohumíně
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje
Požár nepřežilo 11 lidí včetně dětí
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
10.8. 2020 6:23
Téma:

Policisté se od neděle zabývají rasistickým článkem o neštěstí v Bohumíně. Požár bytu v panelovém domě si vyžádal 11 životů. Portál Vlastenecké noviny je označil za parazity či škodnou. Text vzedmul vlnu nevole mezi politiky i veřejností.

Policie šetří rasistický článek o tragickém požáru v Bohumíně. "Jedenáct cikánů mínus. Něco uhořelo a něco vyskákalo z oken," stálo v titulku textu na webu Vlastenecké noviny.

 

"Takovým případům věnujeme vždy absolutní pozornost a děláme maximum pro jejich objasnění. V internetovém prostředí jsme jen v loňském roce řešili přes 8 tisíc trestných činů," ubezpečili policisté na twitteru.

 

Že policie nenechá článek bez povšimnutí, potvrdil také ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

 

 

Text na sociálních sítích kritizovaly desítky lidí včetně policiků. ""To jsou mezi námi bohužel neskutečná hovada! Každý lidsky život zaslouží úcty a ochrany, něco takového nelze tolerovat a přehlížet! Nechápu jak toto může někdo napsat. Na každém životě záleží!" rozohnil se předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

 

Poslankyně Jana Černochová (ODS) prohlásila, že podobné texty nelze tolerovat. "Jeden server zaklínající se vlastenectvím přinesl zcela nechutný a xenofobní popis tragédie v Bohumíně. Nesdílím ho, nechci tu odpornost šířit. Každý lidský život má stejnou hodnotu," uvedla na twitteru.

 

 

Při sobotním požáru bytu v panelovém domě zahynulo 11 lidí včetně dětí, dalších 10 je zraněných. Vyšetřování probíhá, podle dosavadních informací mělo jít o partnerskou mstu. 

 

Policie zjišťuje motiv muže, který pravděpodobně požár založil. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz