tipy na hubnutí

Nedaří se vám zhubnout? 10 nejproslulejších diet vám poradí

Téma:

Rádi byste zhubli nebo jednoduše chcete zlepšit svůj životní styl, ale ztrácíte se v nekonečném množství nejrůznějších diet. Vyberte si tu, která vám sedí přímo na míru. Podívejte se na náš jednoduchý přehled a začněte už dnes.

Dieta 5:2

Principem této diety je pět dní normálního, běžného stravování a dvoudenní půst. Běžné stravování však rozhodně neznamená přejídání. Během postních dnů byste měli přijmout potraviny do maximálního energetického příjmu 2500 kj. Záleží pak pouze na vás, jak si jídlo rozdělíte. V době půstu dále vynechejte sacharidy.

 

Přestože díky této dietě můžete rychle zaznamenat úbytek váhy, odborníci upozorňují na další rizika, která jsou s ní spojená. Zejména během postních dnů byste se měli vyhnout větší fyzické aktivitě. Dieta také není vhodná pro diabetiky nebo těhotné ženy.

 

 

Dukanova dieta


Tato dieta je v současné době jednou z nejpopulárnějších diet, a to především u hollywoodských celebrit, které na ni nedají dopustit. Má čtyři fáze. První fáze trvá jeden až deset dnů, podle toho kolik chcete zhubnout. Tělo je krmeno pouze bílkovinami a pouze minimem tuků a sacharidů.

 

V další fázi jsou povolené menší porce ovoce, celozrnné pečivo, těstoviny. Pokud možno vynecháte tuky. Tato fáze trvá podle toho kolik jste zhubli v první fázi. Za každé kilo dolů v této fázi setrváte týden.

 

Poslední fáze je stabilizační a měli byste ji držet doživotně. Můžete jíst co chcete a jednou týdně držíte bílkovinový den. Během diety pravděpodobně zaznamenáte velký úbytek váhy. Odborníci však varují před jojo efektem. Pokud mu chcete zabránit, je naprosto nezbytné dodržovat stabilizační fázi a ani během ostatních dnů se nepřejídat.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pivo a redukční dieta? Jde to, ale opatrně!
Znáte DASH? Konečně dieta, která opravdu funguje

 

1
2 3 4 5
Související témata:
kik TN.cz