Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Srážka s traktorem

Autobus s dětmi boural! Ve škole jich záchranáři ošetřili třináct!

Autobus přepravoval převážně děti
Zdroj: Policie ČR

Celkem třináct dětí ošetřili ve čtvrtek ráno jihomoravští záchranáři na Břeclavsku. Jeli za nimi do školy poté, co se autobus, který je vezl, v Moravské Nové Vsi srazil s projíždějícím traktorem.

"Před půl osmou ráno jsme přijali oznámení, že v Moravské Nové Vsi se střetl traktor s přívěsem a autobus, který přepravoval převážně děti do školy. Nehoda se stala, když se obě protijedoucí vozidla bočně míjela v zatáčce. Hrana přívěsu přitom zavadila o bok autobusu, což mimo jiné vedlo k vysypání dvou oken," popsala policejní mluvčí Kamila Haraštová.

 

Po srážce cestující z autobusu odešli pryč, vyšetřovatelé tak až později zjistili, že některé z dětí, které spojem jely, dorazily na vyučování zraněné.

 

"Ve škole jsme ošetřili celkem třináct dětí, osm z nich jsme následně raději převezli do břeclavské nemocnice," řekla TN.cz mluvčí záchranky Michaela Bothová. Doplnila, že školáci byli naštěstí zraněni jen lehce, měli hlavně oděrky a boule.

 

 

Policisté oba řidiče otestovali na drogy i alkohol, zkoušky ale měly negativní výsledek. Zároveň muži zákona žádají všechny cestující z autobusu, aby se jim přihlásili na telefonních číslech 974 632 252 a 602 469 135.

pez TN.cz