Doprava

Nehoda nákladního auta a dodávky zablokovala dálnici D1, jeden zraněný

Jan Houška
Jan Houška, David Pik
Aktualizováno 15:16
21.7. 2021 12:28
Téma:

Dopravní nehoda zablokovala ve středu krátce před polednem dálnici D1 ve směru na Prahu. Dodávka narazila zezadu do kamionu. Dálnice byla zprůjezdněna zhruba v půl jedné odpoledne.

Kamion s dodávkou se srazil na 180. kilometru u Ostrovačic ve směru na Prahu. Dálnice byla ve směru na Prahu uzavřena. V místě nehody se tvořily kolony. Provoz byl nakonec obnoven zhruba v půl jedné odpoledne.

 

"Řidič dodávky byl vyproštěn a předán do plné péče zdravotnické záchranné služby. Zajišťujeme únik provozních kapalin. Levý jízdní pruh je průjezdný, nicméně zatím na místě zasahuje technika IZS a následně zřejmě specializovaná forma zajistí odtah dodávky. D1 je proto ve směru na Prahu uzavřena a provoz odkláněn," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

 

 

Ve středu ráno se navíc také na D1 u Měřína srazily dva kamiony s dodávkou. Mohla za to nepozornost řidičů. Podobných havárií v opravovaných úsecích o prázdninách extrémně přibývá.

 

"Řidič kamionu jel nepřiměřenou rychlostí a narazil do jízdní soupravy která zpomalovala před ním," uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

 

 

Navíc havarované kamiony při střetu poškodily i provizorní středová svodidla a kvůli tomu byl dlouhou dobu omezený i provoz ve směru na Brno.

 

Ukáznit řidiče zatím nepomáhají ani měřící úsekové kamery a další opatření. Policisté proto mají v plánu další speciální kontrolní akce zaměřené na provoz v opravovaných úsecích dálnice D1.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz