Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

galerie Srážka aut

Nehoda policistů v Praze! Náraz auto odhodil do sloupu, 3 zranění

Policisté vyšetřují vážnou nehodu v centru Prahy, při níž se zranili jejich kolegové. Podle prvotních informací projíždělo policejní auto se zapnutými majáky křižovatkou, když do nich narazil jiný osobák. Tři zraněné převezli záchranáři do nemocnice.

Nehoda se stala v sobotu krátce po půl osmé ráno na křižovatce Ječné a Štěpánské ulice. Policisté jeli po tramvajových kolejích, auto mělo zapnuté výstražné zařízení. I přesto do nich narazila řidička, která v autě přijížděla z vedlejší ulice.

 

"Policejní vůz odpovídal na tísňové volání, měl zapnuté výstražné zařízení," potvrdila policejní mluvčí Andrea Zoulová. Náraz odhodil policejní auto do sloupu, začalo hořet. K nehodě proto vyrazili i hasiči, kteří požár rychle zlikvidovali.

 

 

Při nehodě se zranili tři lidé. Řidička zůstala v autě zaklíněná, museli ji vyprostit hasiči. Kromě ní byli zraněni i dva policisté, které podle informací z místa museli vytáhnout z auta ven. Všichni byli převezeni do nemocnice.

 

GALERIE: Nehoda policejního auta v Praze

1
/
10
Zdroj: TV Nova
Nehoda policejního auta v Praze - 6

 

"Záchranáři ošetřili tři zraněné. 71letá žena z civilního auta utrpěla poranění hrudi a ruky, záchranáři ji přepravili do nemocnice na Vinohradech. Dva mladé muže ve věku 29 a 25 let převezli se zraněním hlavy a u jednoho i ruky do vojenské nemocnice," upřesnila mluvčí záchranářů Jana Poštová.

 

 

Tramvajová doprava byla v místě nehody přerušena, vozy byly v úseku Štěpánská - I. P. Pavlova odkláněny. Automobilovou dopravu na křižovatce řídili policisté. Provoz tramvajových linek byl obnoven asi po hodině.

 

Okolnosti nehody ani další podrobnosti zatím nejsou známy, policisté budou příčinu teprve vyšetřovat. "Míra zavinění obou účastníků nehody je v šetření, nemůžeme dělat předčasné závěry," doplnila Zoulová.

epa TN.cz