Upadlo od kamionu

Nehoda u Vamberka: Letící kolo narazilo do auta v protisměru

Téma:

Kamionu u Vamberka se za jízdy uvolnilo kolo a ve vysoké rychlosti narazilo do auta v protisměru, kde cestovali dva lidé. Podobné nehody často končí tragicky, ale v tomto případě má posádka jen pár odřenin. Řidič kamionu přiznal, že matice kol před jízdou nezkontroloval.

Stokilové letící kolo má bez nadsázky stejný smrtící účinek jako kulka vystřelená z pistole. Záleží jen na tom, jak přesně trefí cíl. Dnes to naštěstí o dobré mušce nebylo. " Kdybych měl nějaký auto, felicii co jsem měl před tím, tak bychom to asi nepřežili," řekl TV Nova Roman Belan, řidič vozu, do kterého letící kolo narazilo.

 

Šrouby neutažené kolo se uvolnilo ze zadní nápravy a na rovném úseku mezi Vamberkem a Rychnovem nad Kněžnou vylétlo do protisměru. Nakonec narazilo do auta dvou mladíků. Řidič vinu uznal a tvrdil, že pneumatiky zapomněl zkontrolovat.

 

"Byla uložena pokuta ve výši 1 500 korun," řekla TV Nova mluvčí královéhradeckých policistů Ivana Ježková. Řidič mohl v jízdě pokračovat. A možná teď zpytuje svědomí, málem totiž oba muže zabil.

 

 

Na Olomoucku se to nedávno stalo. Nákladnímu autu ulétlo v prosinci 2014 u Přáslavice kolo a zabilo řidiče v protisměru.V roce 2006 zase valící se kolo zezadu smetlo nic netušícího zákazníka u čerpací pumpy na Teplicku. Skončilo to komplikovanou zlomeninou nohy.

 

Kolo, které odpadne, okamžitě zvyšuje svojí rychlost. Stačí nerovnost na silnici a začne skákat. Jednoduše tak vlétne přes čelní sklo do kabiny.

 

 

Mladík, který v pondělí přišel o auto, vezl svého kamaráda domů. I on má shodou okolností totiž svůj vůz v servisu. Od nehody oba vyrazili pěšky a namířili si to do první hospody. Dnes se totiž znovu narodili.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

vbo, Petr Brzek TN.cz