VIDEO trolejbus a tramvaj

Dramatické záběry: Záchranáři ukázali zásah u nehody trolejbusu

Téma:

V pondělí 1. dubna přijali brněnští hasiči hlášení o vážné dopravní nehodě. Na křižovatce ulic Křenová a Masná se čelně srazila tramvaj s trolejbusem. Na místo proto okamžitě vyrazilo několik jednotek. Hasiči teď zveřejnili video, jak takový zásah vypadá.

Krátce před pondělní čtrnáctou hodinou vyjelo na místo srážky tramvaje a trolejbusu sedm jednotek hasičů a další záchranné složky. Na místě v tu chvíli bylo čtyřicet zraněných lidí. Hasiči dorazili během pár minut.

 

Hned na začátku museli ze zdemolovaného trolejbusu vyprostit sedm cestujících. To se jim podařilo během šestnácti minut. "Zranění se třídili podle závažnosti poranění, ošetřovali a odváželi do nemocnic," popsali zásah brněnští hasiči, kterých u nehody zasahovalo téměř čtyřicet.

 

GALERIE: Srážka tramvaje a trolejbusu v Brně

1
/
16
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje
Nehoda tramvaje a trolejbusu v Brně

 

Na místo neštěstí dorazil také evakuační autobus. Ten sloužil pro lehce zraněné, kde jim byla poskytnuta lékařská i posttraumatická péče. Operační středisko zřídilo již během zásahu infolinku pro rodiny cestujících.

 

 

Po zhruba 48 hodinách od srážky už měli policisté první indicie, co za vážnou nehodou mohlo stát. "Z ohledání místa dopravní nehody a dalších dosud provedených úkonů trestního řízení se jeví jako nejpravděpodobnější verze technická závada na trolejbusu," informoval ve čtvrtek mluvčí brněnských policistů Pavel Šváb. Existuje podezření, že trolejbusu praskla přední náprava.

 

Podívejte se, jak probíhá vyšetřování nehody:

pan TN.cz