Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.11. 2018 17:38
dramatická cesta

Do konvoje s premiéry Británie a Belgie vjelo cizí auto. Dva zranění

Theresa Mayová a Charles Michel
Zdroj: Profimedia

Dva policisté byli zraněni při nehodě mezi vozidly, ve kterých cestovali britská premiérka Theresa May a belgický předseda vlády Charles Michel.

Dnes ráno se Theresa Mayová a Charles Michel sešli, aby vzdali hold britským vojákům padlým za první světové války na hřbitově Saint-Symphorien poblíž belgického města Mons. Udělali to v rámci víkendových vzpomínkových slavností stoletého výročí příměří v Compiègne, kterým skončily boje 1. světové války.

 


Podle plánu měl jejich konvoj jet do SHAPE, jednoho ze dvou strategických vojenských velitelství NATO, u Mons. Cesta po dálnici E19/E42 ale podle plánu neproběhla. Podle informací listu Sudinfo.be vjelo do konvoje, ve kterém cestovali i oba politici, cizí vozidlo.

 

Při srážce utrpěli dva policisté na motorkách lehčí zranění. Ihned po něhodě nechal Charles Michel konvoj zastavit, aby zjistil situaci. Zranění policisté byli hospitalizováni.

 

Podle jiného zdroje, belgického listu La dernière heure, však šlo o pochybení ze strany policistů. Ti se ocitli na zemi poté, co vůz jedoucí před nimi náhle zabrzdil a oni do něj narazili. Konvoj provoz na dálnici zpomalil a více řidičů tak začalo nečekaně brzdit.

 

Stejný list uvádí, že dva svědci dokonce spatřili osobně Charlese Michela, jak po zastavení konvoje klečí uprostřed dálnice a vyptává se zraněných policistů, co se stalo.

 

Ceremoniál na hřbitově Saint-Symphorien: 

amb TN.cz