České Budějovice

Při nehodě se zranilo 8 lidí, řidička trolejbusu za ni nemohla, ale pila

Nehoda trolejbusu a auta - 3
Zdroj: Policie ČR
Červnová nehoda, při níž se zranilo osm lidí
Roman Dolejský
Roman Dolejský
Aktualizováno 14:21
2.8. 2019 14:03
Téma:

Českobudějovická policie zveřejnila další podrobnosti k případu srážky osobního auta a trolejbusu, která se stala v červnu. Při ní se zranilo osm lidí. Ačkoliv za nehodu zřejmě mohl řidič osobáku, řidička hromadné dopravy před nehodou pila. Jedná se letos již o druhou řidičku českobudějovického trolejbusu, která byla za jízdy pod vlivem.

Ačkoliv červnovou nehodu nezpůsobila, policie se nyní zaměří i na jednačtyřicetiletou řidičku trolejbusu. Na základě lékařského vyšetření vyšlo najevo, že žena před jízdou pila.


"V krvi měla hodnotu do jednoho promile alkoholu, na základě této skutečnosti kriminalisté pracují na trestně právní kvalifikaci související s touto informací," uvedla policejní mluvčí Lenka Krausová.


Událost se stala v pondělí 24. června ráno. Šestašedesátiletý řidič osobního auta podle policie nedal při jízdě Českými Budějovicemi přednost trolejbusu, která jel po hlavní silnici.

 


"Došlo ke střetu, při kterém trolejbus vyjel ze silnice a narazil do trolejového sloupu. Při nehodě bylo zraněno osm osob, které záchranáři převezli k dalšímu ošetření do nemocnice," popsala Krausová.


Řidička trolejbusu po nárazu zůstala zaklíněná v kabině, do nemocnice ji převezli s těžkým zraněním. Škoda zřejmě vyjde až na několik milionů korun. Policie řidiče osobáku podezřívá z obecného ohrožení.


Není to ale letos poprvé, co si za volant českobudějovického trolejbusu sedla řidička pod vlivem. V dubnu si podle svědků žena při řízení lakovala nehty. Policie u ní pak zjistila přítomnost drog. Více si přečtěte zde.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o červnové nehodě:

 

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz