Kolony na D1

Nehody zablokovaly D1. Řidiče překvapila mlha i náledí

David Pik
David Pik
Aktualizováno 20:15
Předevčírem 13:30
Téma:

Obrovské dopravní problémy byly už od rána na řadě míst republiky. Často svou roli sehrála mlha. Nejhorší situace byla na dálnici D1 na Brněnsku. U Ostrovačic ji v obou směrech zablokovaly vážné nehody.

Ráno D1 u Ostrovačič ve směru na Prahu úplně zablokovala nehoda kamionu a dvou dodávek. "Z jedné z dodávek jsme museli vyprostit zraněného řidiče který skončil v péči záchranné služby," řekl Jaroslav Mikoška, mluvčí hasičů. Nehoda dálnici úplně zastavila. Řidiči stáli v mnohakilometrových kolonách.

 

Kamion, dodávka a dvě osobní auta bouraly i o 3 kilometry dál v opačném směru. Tato nehoda se sice obešla bez zranění, ale i tam řidiči stáli v nekonečných kolonách. Situace byla o to komplikovanější, že obě havárie se staly přímo a těsně před úsekem, který teprve před čtyřmi dny začali v rámci generální modernizace dálnice po zimě opravovat.

 

 

"Nabádáme řidiče ke zvýšené opatrnosti a nejenom v tom samotném zúžení, ale zejména v úseku předtím zúžením, kde vlivem houstnoucího provozu může dojít ke kolizním situacím," uvedl David Chaloupka, mluvčí policie.

 

Další nehody se staly i na objízdných trasách okolo dálnice. Problémy navíc nebyly jen tam. Řada nehod se stala na namrzlých silnicích například na Vysočině. U Roučkovic na Pelhřimovsku narazilo osobní auto do stromu. Zranili se dva lidé. U Kožlí na Havlíčkobrodsku zase skončilo po smyku auto na boku. I tady se zranila řidička a lehce i dítě, které vezla.

Související témata:
TN.cz