návrh zákona

TOP 09 chce sebrat Zemanovi 18 milionů! Peníze chce dát umělcům

Miloš Zeman, Markéta Pekarová Adamová
Zdroj: Profimedia, MICHAL PROTIVANSKÝ / CZECH NEWS Michal Protivansky/CNC / CNC
Prezident Miloš Zeman a předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová
Lucie Staničková
Lucie Staničková
25.11. 2020 11:28
Téma:

Kancelář prezidenta Miloše Zemana by mohla přijít o téměř 18 milionů korun ze státního rozpočtu. Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová plánuje předložit pozměňovací zákon o státním rozpočtu, který by snížil rozpočet Kanceláře prezidenta republiky. Ušetřenými financemi by strana chtěla podpořit živé umění.

"Prezident Zeman se nechal slyšet, že umělci vytvořili svá nejkrásnější díla, když byli hladoví. S takovým zlehčováním vážné situace, ve které se celá kulturní scéna nyní nachází, naprosto nemohu souhlasit,“ zlobí se předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.


Strana proto plánuje předložit návrh, kterým by se z rozpočtu Kanceláře prezidenta republiky vyškrtlo téměř 18 milionů korun. Ty pak chtějí použít na pomoc české kultuře.

 


Navržené jsou úspory ve třech oblastech – platy a pojistné za zaměstnance, náklady na zahraniční a tuzemské cesty a v Lesní správě Lány. Dohromady by TOP 09 chtěla rozpočet prezidentské kanceláře osekat o 17 820 856 korun.


"Jestli pan prezident neví, kde ušetřit, velmi ráda mu poradím," uzavřela Pekarová Adamová.

 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se osekal rozpočet Kanceláře prezidenta republiky?

Hlasovalo 1105 lidí.


Redakce TN.cz kontaktovala také mluvčího prezidenta republiky Jiřího Ovčáčka s dotazem, jak na tento návrh reaguje hlava státu. "TOP 09 už dlouhá léta jako typický politický trpaslík nemá jiný program, než okopávání Hradu a vlády,“ nechal se slyšet Ovčáček.


Podle Pekarové Adamové by právě Zeman měl jít v této těžké době, kdy se po celém světě šíří koronavirus, příkladem a zrušit výdaje, které nejsou nezbytné.

 

Návrh státního rozpočtu podpořili poslanci i prezident Miloš Zeman. Více se dozvíte v následující reportáži:

 

TN.cz