sražená žena s kočárkem

Nejasnosti nehody u Hrobu: Spolujezdec porušil zákaz řízení

Téma:

Úterní nehoda v obci Hrob, při které osobní auto vjelo velkou rychlostí do autobusové zastávky, kde srazilo mladou ženu s kočárkem, otřásla nejen Teplickem. Vůz měla řídit patnáctiletá dívka, spekuluje se ale o tom, že mohl řídit spolujezdec, který měl sám kvůli porušení zákazu řízení nastoupit do vězení.

"Teprve 15letá dívka, která řídila osobní vozidlo Nissan Micra, vjela při otáčení na autobusovou zastávku, kde srazila chodkyni s kočárkem a následně nabourala do zdi," uvedl k případu policejní mluvčí Daniel Vítek.

 

Při nehodě se zranili čtyři lidé včetně řidičky a spolujezdce. Vážnou nehodu ale provází řada otazníků, které nyní musí rozkrýt policejní vyšetřování.

 

Spekuluje se o tom, jestli neřídil auto spolujezdec, který měl nejen zákaz řízení, ale také měl podle sousedů kvůli jeho porušení nastoupit do vězení. K nástupu do vězení dostal odklad. Podle některých sousedů řídil právě on a s mladou dívkou se prohodil hned po nehodě.

 

"Další okolnosti nehody a její příčiny jsou předmětem vyšetřování," doplnil Vítek. Policie se nyní bude zabývat také například tím, jestli šlo o nehodu, či to nebyl úmysl.

 

 

Nejhůře z nehody vyšla žena (18), která musela být transportována na ARO motolské nemocnice v Praze. Nyní by již měla být mimo ohrožení života. Další zranění byli převezeni do teplické nemocnice na chirurgii.
 

klma TN.cz