Poslední rozloučení

Nekonečný pláč a dojemná píseň od Rytmuse. Pohřbili strojvůdce Martina

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
24.7. 2020 10:17
Téma:

Rodina, kamarádi a kolegové dali naposledy sbohem strojvedoucímu Martinu H. (†40), který tragicky zahynul při srážce s poštovním expresem u Českého Brodu. Pohřbu se zúčastnili i zástupci Českých drah, pro dopravce pracoval dlouhá léta. Smuteční řeč vedl jeho strýc, téměř nikdo se neubránil slzám. Po celou dobu sálem zněly dojemné skladby.

V pátek dopoledne se pozůstalí rozloučili s tragicky zemřelým strojvůdcem Martinem. Nepřežil srážku osobního vlaku, který řídil, s poštovním expresem z úterý 14. července (podrobnosti o nehodě zde).

 

"Vzpomínejte na mě v dobrém. Měl jsem vás všechny rád! Loučím se s vámi napořád," napsali za něj příbuzní poslední vzkaz na facebook. Zůstala po něm manželka a dvě děti.

 

"Martin se narodil v dubnu, byly Velikonoce a svítilo slunce. To se drazilo v jeho povaze," pronesl jeho strýc ve smuteční řeči. "Svou lásku k přírodě se snažil rozvíjet a později i předávat mladším generacím ve skautském oddílu jako vedoucí," pokračoval. 

 

 

Pohřeb proběhl v obřadní síni městského hřbitova v Ústí nad Orlicí. Zazněly písně jako Nothing Else Matters (Na ničem jiném nezáleží) od skupiny Metallica, Pražce od Pavla Dobeše nebo Počkaj tam na nás hore (Počkej tam na nás nahoře) od Kontrafaktu, který spoluzaložil rapper Rytmus.

 

Obřadu se zúčastnili i zástupci Českých drah. "České dráhy poskytnou finanční příspěvek, za tímto účelem byla zřízena i nadace," řekla TN.cz mluvčí dopravce Gabriela Novotná.

 

"Svoji práci miloval a nekonečná nit kolejnic se mu stala prací na celý život. Během posledních společných let se díky manželce naučil jezdit na bruslích, on jí zase předal lásku k horám," vyprávěl strýc.

 

GALERIE: Poslední rozloučení se strojvedoucím

1
/
4
Zdroj: TN.cz
Poslední rozloučení se strojvedoucím - 1

 

Martin bohužel kvůli opatřením spojeným s koronavirovou epidemií nestihl se všemi oslavit letošní 40. narozeniny. "V našich srdcích bude vždy král," uzavřel smutečný řeč jeho strýc.

 

 

Při nehodě u Českého Brodu se zranilo na 35 pasažérů. O týden předtím zahynuli dva cestující po srážce vlaku u Perninku na Karlovarsku. Incidenty na železnici letos v červenci nejsou ojedinělé. Ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO), který zároveň řídí resort obchodu a průmyslu, kvůli tomu čelí kritice (čtěte tady).

 

Takhle u tragédie zasahovaly záchranné složky:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz