Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Žebříček Forbesu

Nejbohatší lidé světa: První zůstal Gates, v žebříčku je i šest Čechů

V aktuálním žebříčku nejbohatších lidí světa je mezi asi dvěma tisícovkami dolarových miliardářů šestice Čechů. Nejbohatším mužem planety je podle časopisu Forbes zakladatel Microsoftu Bill Gates, jehož majetek odhadují na více než 2 biliony korun.

Luxusní sídla na nejkrásnějších zákoutích planety, tryskáče, nejmodernější auta, lodě nebo třeba let do vesmíru - pro první pětici největších boháčů neexistují žádné hranice. 61letý Bill Gates se v žebříčku objevil už poosmnácté.

 

Nováčkem v něm není ani Mark Zuckerberg - majitel facebooku, který letos zaujímá páté místo. Skokanem roku se stal zakladatel internetového obchodu Amazon Jeff Bezos. Právě o něm se spekuluje, že si zaplatil první komerční let okolo měsíce.

 

Šéf Bílého domu Donald Trump žebříčkem naopak prosvištěl směrem dolu. S necelými 90 miliardami korun se propadl o 220 pozic a skončil jen dvacet příček před druhým nejbohatším Čechem - ministrem financí Andrejem Babišem.

 

 

Ten na amerického prezidenta ztrácí jen 2,5 miliardy korun a zaujímá v žebříčku 564. pozici. Oba politiky vzešlé z byznysu spojuje kromě peněz i nechuť odpovídat na otázky ohledně daní.

 

Nejmovitější z Čechů je podle Forbesu opět Petr Kellner, majitel investiční skupiny PPF s více než 306 miliardami korun. Mezi světové boháče se probojoval i realitní magnát Radovan Vítek nebo Daniel Křetínský, majitel fotbalové Sparty.

Karolína Tomašková/epa TN.cz