Jeff Bezos

Nejbohatšího muže vydírá bulvár: Mají jeho intimní fotky s milenkou

Jeff Bezos
Zdroj: Profimedia
Téma:

Problém má na krku americký bulvární týdeník National Enquirer. Z údajného vydírání ho totiž obvinil zakladatel společnosti Amazon Jeff Bezos. Bulvár měl údajně nejbohatšího muže planety vydírat a vyhrožovat mu.

Zveřejněním intimních fotek s jeho milenkou měl údajně Bezosovi vyhrožovat majitel týdeníku David Pecker. Bulvár totiž v lednu napsal o poměru mezi ženatým miliardářem a bývalou televizní moderátorkou Lauren Sanchezovou.

 

Zakladatel Amazonu si proto najal soukromé vyšetřovatele. Ti měli zjistit, kde týdeník k informacím přišel.

 

Americký časopis pak začal Bezosovi údajně vyhrožovat, že má vyšetřování zastavit. Ten však celou emailovou komunikaci s týdeníkem zveřejnil na svůj blog. "Dávám přednost tomu, abych se jim postavil a zveřejnil tuto komunikaci, místo toho, abych se nechal vydírat," napsal Bezos.

 

 

Miliardář dále uvedl, že po něm bulvár požadoval falešné veřejné prohlášení. V něm měl oznámit, že zájem časopisu National Enquirer o jeho aféru s Lauren Sanchezovou není politicky motivovaný. Ředitel vydavatelství Packer je totiž velkým podporovatelem amerického prezidenta Trumpa.

 

Bezos je naopak zároveň majitelem deníku The Washingtonu Post. Jeho koupí si ale dle jeho slov udělal nepřátele mezi některými vlivnými lidmi. Mezi ty patří právě i prezident Donald Trump.

 

 

Spolupráci na prezidentské kampani Donalda Trumpa už vydavatel v minulosti přiznal. V pátek týdeník oznámil, že zahájí vnitřní vyšetřování obvinění ze strany šéfa společnosti Amazon.

pan TN.cz