Sestřih obřadu sbohem, václave

Nejdojemnější chvíle: Brzobohatý rozplakal celé Národní divadlo!

Rozloučení s Václavem Postráneckým (†75) se konalo se vší důstojností, která k herci takového formátu neodmyslitelně patří. Velkolepý obřad v historické budově Národního divadla rozplakal nejednoho návštěvníka. Jaké byly ty nejdojemnější momenty?

Téměř každý z příchozích držel v ruce květinu, kterou později mohl položit na jeviště, kde byla vystavena rakev. Nejeden návštěvník u pódia zůstal delší dobu, aby se s hercem patřičně rozloučil a poklonil se mu.


Poté následoval obřad, který byl plný emocí ze strany mluvčích i návštěvníků. Obzvlášť hudební vložka Ondřeje Brzobohatého dojala snad všechny příchozí, kteří museli během písně vytahovat kapesníček.

 

GALERIE: Nejdojemnější chvíle rozloučení s Václavem Postráneckým

1
/
9
Zdroj: TN.cz
Rozloučení s Václavem Postráneckým


Podobně to bylo i u úryvků z filmů a rozhovorů s Postráneckým, které se promítaly na plátně - některé byly dojemné, u dalších se zaplněným sálem nesl smích.

 

Nejemotivnější smuteční projev měla Taťjána Medvecká, které se při něm několikrát zlomil hlas. "Václave, hodně jsme spolu hráli a měla jsem tě ráda. V této těžké chvíli mi pomáhá představa, že tu teď s námi někde jsi a potutelně se usmíváš, jak se s touhle situací popasuju," vzkázala herci Medvecká roztřeseným hlasem.

 

 

 

Obřad emotivně prožívala samozřejmě také Postráneckého rodina. Vdovu museli příbuzní podpírat, její vzkaz "Navždy s láskou, Helenka" zdobil hlavní věnec na rakvi. Členové rodiny usedli do přední řady a někteří z nich se po celou dobu obřadu drželi za ruce, aby si byli oporou v těžkých chvílích.

Podívejte se na reportáž TV Nova z odpoledních Televizních novin:

 

Jedním z nejsilnějších momentů bylo také vynášení rakve z Národního divadla. Herce na jeho poslední cestě doprovodil mohutný a nezvykle dlouhý potlesk, zatímco se členové Postráneckého rodiny navzájem podpírali a sledovali, jak hercovy ostatky odjíždí v pohřebním autě pryč od divadla.

 

 

S Václavem Postráneckým se rodinní příslušníci rozloučili ještě jednou, a to o pár hodin později v krematoriu v pražských Strašnicích. Toto rozloučení však už bylo soukromé. 

 

Podívejte se na reportáž o pohřbu legendárního herce:

nor TN.cz