Luxusní bydlení

Tenhle byt stál pět miliard! Majitel chce mít čas od času kde přespat

Téma:

Nejdražší byt v New Yorku už zná svého majitele. Miliardář Ken Griffin za luxusní nemovitost v budově u Central Parku zaplatil přes 230 milionů dolarů, v přepočtu tedy více než pět miliard korun. Před pár dny se stejný muž stal také majitelem luxusního sídla v centru Londýna.

Luxus, kterého se dočká snad jen Carrie Bradshawová ze Sexu ve městě nebo pár vyvolených miliardářů. Obrovská okna, přepychové, prostorné pokoje a dechberoucí výhled na pulzující velkoměsto. Takové jsou byty za desítky milionů dolarů v centru New Yorku. Svého majitele už zná i ten nejdražší z nich.

 

Miliardář Ken Griffin zaplatil rekordních 238 milionů dolarů za byt na Manhattanu. 50letý zakladatel investiční společnosti přitom tento týden koupil i přepychové sídlo v Londýně jen pár kroků od Buckinghamského paláce. Stálo téměř tři miliardy korun.

 

Byt v prominentní budově na Manhattanu v přepočtu za více než pět miliard korun ale Griffin nemá na trvalé bydlení. Chce prý mít kde přespat, když bude čas od času ve městě. K dispozici bude mít téměř sedm a půl tisíce metrů čtverečních.

 

 

Téměř 80patrová budova u Central Parku se teprve dokončuje. Své místo v ní už má údajně i zpěvák Sting. Žebříčku nejdražších bytů, které jsou v New Yorku na prodej, donedávna vévodila nemovitost v přepočtu za necelé dvě miliardy korun.

 

Budoucí majitel s ní koupí mimo jiné i soukromého kuchaře, dva vozy Rolls Royce Phantom, sporťák Lamborghini Aventador a dokonce i jachtu. A to není všechno - kupec dvoupodlažního bytu jako bonus dostane i dvě letenky do vesmíru se společností Virgin Galactic v hodnotě více než 11 milionů korun.

Související témata:
Ema Klementová/mj TN.cz