Skladník z Frýdku-Místku

Nejdřív Covid-19, vzápětí rakovina. Krutý osud druhé oběti z Česka!

Koronavirus
Zdroj: Getty Images
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 25. 3. 2020
Téma:

Příběh druhé oběti koronaviru v Česku, pětačtyřicetiletého skladníka z Frýdku-Místku, má extrémně tragické obrysy. Muž se totiž nejdříve dozvěděl, že se nakazil zákeřným virem a vzápětí u něj lékaři odhalili rakovinu v pokročilém stádiu, o které nevěděl.

Vzorek na otestování lékaři dotyčnému odebrali 17. března v nemocnici ve Frýdku-Místku, píše Blesk. "O den později se jeho stav zhoršil a byl hospitalizován v nemocnici v Havířově. Další den se stav zhoršoval, navíc se přišlo na to, že má rakovinu v pokročilém stadiu, o čemž nevěděl. Pán bohužel zanedbal preventivní lékařskou péči, v jejímž rámci by se na nemoc přišlo dříve,“ řekla ČT ředitelka moravskoslezských hygieniků Pavla Svrčinová.

 

Lékaři pro vážně nemocného dělali maximum, jeho stav také pravidelně konzultovali s kolegy z ostravské fakultní nemocnice. I přes veškerou tuto snahu ale pacientovi začaly selhávat orgány.

 

"Pacient byl nejdříve hospitalizován na infekčním oddělení na stanici pro pacienty s pozitivním výsledkem testu na koronavirus. Když se jeho stav zhoršil, byl přeložen na jednotku intenzivní péče určenou pro pacienty s těžkým průběhem nemoci,“ cituje ředitele havířovské nemocnice Norberta Schellonga Blesk.

 

 

Jenže bující rakovina kombinovaná se zápalem plic způsobeným koronavirem byla bohužel nad síly zdravotníků i samotného pacienta. O jeho smrti havířovská nemocnice informovala v úterý dopoledne.

 

Stal se tak druhou obětí Covidu-19 v Česku. Těmi dalšími jsou pětadevadesátiletý senior a jednasedmdesátiletá žena. Ke středečnímu ránu bylo v ČR už bezmála 1500 nakažených, zdravotníci provedli přes 22 tisíc testů.

 

Pusťte si reportáž o smrti vážně nemocného pětačtyřicetiletého muže:

 

TN.cz