Konflikt v Olomouci

Nejdřív hrnek, pak nůž. Drsnou hádku policie řeší jako pokus o vraždu

Pobodání - 2
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 14. 10. 2020
Téma:

Jako pokus o vraždu vyšetřují olomoučtí kriminalisté nedělní večerní hádku mezi dvěma mladíky, která se strhla v jednom z bytů v krajském městě. Nezůstalo totiž jen u slov, pře vyvrcholila napadením a pobodáním. Útočníkovi hrozí v případě odsouzení až 18 let vězení.

"V neděli před 22. hodinou v bytě panelového domu v Olomouci došlo mezi dvěma cizinci z jihovýchodní Asie ve věku 23 a 21 let ke slovní rozepři. Hádka vzápětí přerostla ve fyzickou potyčku. Podle dosavadního zjištění měl starší z mladíků nejdříve udeřit spolubydlícího keramickým hrnkem do hlavy a následně jej napadnout nožem a způsobit krajanovi vážná bodnořezná poranění," popsal incident policejní mluvčí Libor Hejtman.

 

Agresor po útoku utekl pryč, policistům se sám přihlásil v pondělí po poledni. Motivem k brutálnímu napadení prý byla neodpustitelná urážka. K činu se mladík přiznal, jeho oběť skončila s vážnými zraněními v nemocnici.

 

 

"Kriminalisté podali krajskému státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí cizince do vazby, který soud akceptoval. Obviněnému hrozí za pokus o vraždu trest odnětí svobody na deset až osmnáct let," uzavřel Hejtman.

TN.cz