Měsíční předpověď

Nejdřív sníh a mráz, pak až 20 stupňů! Experti řekli, jak bude v dubnu

Změna teploty
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Eva Pavelková
Eva Pavelková
28.3. 2020 14:24
Téma:

Následující měsíc bude podle meteorologů teplotně průměrný nebo slabě podprůměrný. Na žádná vedra to tak zatím nevypadá. Příští týden bude zpočátku chladný, postupně se ale začne znovu oteplovat, přestože noci a rána zůstanou chladné.

"Z celkového pohledu bude období od konce března do 26. dubna teplotně normální nebo slabě podnormální, " uvedl na svém webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Chladné počasí, kterému se v uplynulém týdnu vymykala jen sobota, bude pokračovat.

 

Na začátku příštího týdne mají teploty klesnout pod nulu a může i sněžit. V jeho druhé polovině by se ale podle meteorologů mělo začít oteplovat a o příštím víkendu by mohly teploty vyšplhat na 15 stupňů. V dalších týdnech pak ČHMÚ očekává, že se teploty ustálí na průměrných hodnotách.

 

Nejtepleji by mělo být v polovině dubna, kdy by mohl teploměr ukázat i teploty přes 20 stupňů. Průměrně se ale po celý nadcházející měsíc budou pohybovat kolem deseti stupňů. Více pršet by mělo až na konci dubna.

 

 

"Suché období s minimem srážek bude pokračovat i v nastávajícím týdnu. Během období očekáváme postupně o něco četnější výskyt srážek, ale týdenní úhrny by neměly překračovat 10 mm," potvrdil ČHMÚ.

 

Výhled počasí na čtyři nadcházející týdny vydává Český hydrometeorologický ústav každou sobotu. Úspěšnost se u teplot pohybuje kolem 75 %, u srážek okolo 65 %. Předpověď na třetí a čtvrtý týden se blíží dlouhodobým klimatickým hodnotám.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz