Ohlédnutí zpět

Nejen covid-19. Tohle lidé hledali na internetu letos nejčastěji. VIDEO

Petr Zelený
Petr Zelený
19.12. 2020 14:04
Téma:

Většinu letošního roku strávil celý svět ve stínu pandemie koronaviru. Jak ale ukazuje video, které zveřejnila jako ohlédnutí za rokem 2020 společnost Google, jež provozuje stejnojmenný internetový vyhledávač, lidská zvídavost se rozhodně nespokojila jen se zákeřnou nemocí. Co dalšího nás letos zajímalo?

I když Google hned zkraje jako jeden z častých dotazů uvádí větu: Proč se to jmenuje covid-19 a pokračuje otázkou na nedostupnost toaletního papíru, kterým se řada lidí v panice předzásobila, je pandemie koronaviru stále jen pomyslnou špičkou (vyhledávacího) ledovce.

 

Podle Googlu lidé letos více než kdy jindy chtěli vědět proč se něco děje. Třeba proč nemůžou spát, proč se ruší lety. Ale stejně tak je zajímalo třeba to, proč je Mars rudý, Měsíc růžový. Pátrali ale také po tom, proč jsou unavení nebo proč je odložená basketbalová NBA.

 

Jako dotaz, který nás letos rozplakal, ukázal Google v sestřihu záběry legendárního basketbalisty Kobeho Bryanta, který zahynul při pádu vrtulníku.

 

 

Lidi ale také znepokojily rozsáhlé lesní požáry pustošící Austrálii, zaujaly je také protesty po smrti černocha George Floyda, kterému policista skoro deset minut klečel na krku. Google také připomněl hnutí Black lives matter (Na životech černochů záleží).

 

Zvídavé "hledače" z celého světa ale také v turbulentní době zajímalo, proč jsou důležité demokracie nebo empatie k ostatním. A zásadní otázkou bylo pro spoustu lidí to, proč vlastně sníme. Celé videoohlédnutí si můžete pustit pod titulkem článku.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz