Smrt za mřížemi

Nejen Dahlgren. Zemřela žena, která si ve vazbě sáhla na život

Téma:

Policie vyšetřuje už druhou sebevraždu ve vězeňské cele během krátké doby. Poté, co se minulý čtvrtek ve Valdicích oběsil čtyřnásobný vrah Dahlgren, vyšlo najevo, že další člověk spáchal sebevraždu v olomoucké vazební věznici.

Život si tam vzala žena, která měla vloni začátkem listopadu v Pitíně na Uherskobrodsku pobodat spícího manžela. Hrozilo jí za to až dvacetileté vězení.

 

Vážně zraněný muž, kterého ve spánku nožem podle policie napadla vlastní manželka, si záchranáře zavolal sám. Skončil v nemocnici, ale útok nakonec přežil. Jeho žena putovala do psychiatrické léčebny a pak do olomoucké vazební věznice. Tam se 36letá matka dvou dětí rozhodla pro sebevraždu.

 

"Žena obviněná z pokusu vraždy zemřela. Vyšetřování bude nadále pokračovat standardním způsobem, ovšem nebude ukončeno návrhem na podání obžaloby, ale návrhem na zastavení trestního stíhání," popsala další postup policejní mluvčí Lenka Javorková.


 

Podle Generální inspekce bezpečnostních sborů dozorci ve věznici, kde si žena sáhla na život, nepochybili. Případ Američana Kevina Dalgrena, který sebevraždu spáchal v nejstřeženější budově valdické věznice, ale inspekce stále prověřuje.

pez, Zdenek Čík TN.cz