COVID V ČESKU

Nejen distanční výuka. Děti kvůli covidu přichází i o besídky a plesy

Jitka Fárová
Jitka Fárová
Aktualizováno 18:24
22.12. 2020 18:03
Téma:

Pandemie nezasáhla do života dětí jen v podobě distanční výuky. Kvůli opatřením musí školy rušit tradiční vánoční besídky, jarmarky a různá představení. Středoškoláci se začínají smiřovat s tím, že v tomto školním roce přijdou o slavnostní zakončení studií a ruší maturitní plesy.

Hudba, tanec, šerpování a hlavně zábava se spolužáky. Pro maturanty jeden z největších zážitků v životě. Jenže současné závěrečné ročníky si o maturitním plese můžou nechat jenom zdát. Většina tříd je totiž kvůli opatřením proti koronaviru, ruší.

 

"Už se na ty maturitní plesy připravovali, stálo je to i nějaké finanční prostředky a aktuálně řeší, jak se třeba vyrovnat s agenturami, které jim maturitní plesy připravují," popsal ředitel Střední odborné školy energetické a stavební Jan Mareš jaké problémy řeší jeho žáci.

 

Podobné je to i v jiných školách. Maturantka Emilie studuje v Žatci soukromou obchodní akademii. Ples se svými spolužáky připravovala už od třetího ročníku. "Šaty jsem vybírala s maminkou strašně dlouho, celá má rodina se na to těšila," stěžuje si dívka.

 

 

Kvůli pandemii se ruší i jiné události, na které se žáci těšili. Například na základní škole v Chomutově měli v plánu několik vánočních akcí. Ani jedna se ale konat nebude. Některé školy a školky akce přesunuly na jaro. Ani ty se ale uskutečnit nemusí.

 

Související témata:
mb