Meteorologové varují

Nejen vítr, ale také ledovka. ČHMÚ vydal novou výstrahu!

Téma:

Meteorologové v pátek před polednem rozšířili výstrahu. Kromě už dříve avizovaného silného větru v ní nově přibylo i varování před ledovkou.

Cesty podle odborníků z ČHMÚ mají namrzat v celém Karlovarském kraji a také v blízkých okresech Tachov a Plzeň-sever. A to od pátečního poledne až do sobotní deváté hodiny ráno.

 

Meteorologové nicméně také varují před silným větrem, který zasáhne podstatně větší část území. Vysočinu, Pardubický, Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj a také okresy Rychnov nad Kněžnou, Jindřichův Hradec, Benešov a Kutná Hora.

 

Vichr má vát od páteční čtvrté hodiny odpoledne až do sobotní 14. hodiny. "Hluboká tlaková níže bude postupovat ze západní do střední Evropy. Na přední straně této níže zesílí nad naším územím jihovýchodní až jižní proudění," uvedli meteorologové.

 

 

Postupně tak bude ve východních Čechách, na Moravě a ve Slezsku zesilovat vítr. "V nárazech dosáhne rychlosti 15 až 25 m/s (50 až 90 km/h), v Jeseníkách a Beskydech kolem 30 m/s (110 km/h). Vítr bude slábnout v sobotu odpoledne. Na západě Čech se od pátečního odpoledne do sobotního rána mohou vyskytnout mrznoucí srážky s tvorbou ledovky," varují experti.

 

Podle aktuální předpovědi navíc může počasí jančit i v neděli, kdy by v Čechách mohlo silně sněžit a místy by mohlo napadnout až 20 centimetrů nového sněhu.

 

Pusťte si předpověď počasí:

 

pez TN.cz