Krásná výzdoba

Nejhezčí balkóny v Česku! Dům v Havířově obdivuje celé město

Téma:

Kolem takového domu je radost projít! Havířovský panelák se už léta pyšní krásnou květinovou výzdobou. Jakoby se sousedé předháněli v tom, kdo potěší okolí hezčím aranžmá. Na jejich výzdobu se rádi chodí dívat lidé i z jiných částí Havířova.

Fotografii rozkvetlých balkónu ve slezském Havířově sdílel na facebooku ve skupině věnující se květinové výzdobě pan Karel Šula. Snímek se hned stal senzací. Komentovalo jej přes 100 lidí, více než tisíc lidí příspěvek podpořilo lajkem a desítky jej sdílely.

 

GALERIE: Vyzdobené balkóny v Havířově

1
/
3
Zdroj: Karel Šula
Výzdoba paneláku v Havířově

 

Máte vy nebo sousedé také takto pěkně nazdobené balkóny? Pošlete nám fotky na mail zpravy@nova.cz nebo na náš facebook.

 

Ozdobený dům stojí na rozhraní Studentské a Rušné ulice v havířovské části Podlesí. Fotografii autor sdílel kvůli lidem, kteří takto Havířov pravidelně zkrášlují.

 

"A to nejen květy, ale i v zimě vánoční výzdobou. Jsme na ně v Havířově pyšní. I když je neznám, rád jejich dům, a tím i jejich zásluhou Havířov, propaguji," prozradil pro TN.cz Karel Šula.

 

Že havířovský panelák zkrášluje okolí pravidelně, dokazují i záběry z Google Street View, jejichž vůz s kamerami zachytil vyzdobené balkony v domě na rozhraní Studentské a Rušné ulice v srpnu 2011 a vloni v červenci.

 

 

Havířov je nejmladším českým městem, vznikl na konci roku 1955 kvůli rychlému růstu těžkého průmyslu a těžby uhlí na Ostravsku. Původně se měl jmenovat Šachtín, tehdejší ministr vnitra ale upřednostnil jméno Havířov.

 

Historické jádro města je chráněnou památkovou zónou a unikátní ukázkou socialistického realismu. Ceněná je také budova havířovského nádraží, postavená v tzv. bruselském stylu.

 

vbo TN.cz