europol vtipkuje

Nejhledanější zločinci v adventním kalendáři. Najdete tam dva Čechy!

Pátrací adventní kalendář
Zdroj: TN.cz, eumostwanted.eu
Adventní kalendář Europolu - nejhledanější zločinci Evropy
Téma:

Také Europol, tedy Evropský policejní úřad, naskočil na předvánoční vlnu. A to celkem vtipně. Na svých webových stránkách představil adventní kalendář. Jen místo cukrovinek a čokolád skrývá jiná překvapení - fotky a profily nejhledanějších zločinců Evropy. "Otevřít" si tu v adventním čase můžete i dva Čechy.

Vtipně upozornil na nejhledanější zločince Evropy policejní Europol. K seznamu hledaných lidí připojil veselý obrázek adventního kalendáře - pod ním si můžete každý den k čokoládovému pamlsku ze svého adventního kalendáře otevřít i profil některého z nejhledanějších lidí v Evropě. Europol je bude během adventu postupně zpřístupňovat.

 

Na seznamu nejsou jen muži - jsou mezi nimi i tři ženy. Že policie v Evropě funguje se dá vyčíst i ze seznamu. Pět políček už někdo "rozbalil", chybí u nich fotografie a místo ní je uvedeno "zadržen".

 

 

Prohlédnout si můžete všechny obličeje, protože jde většinou o lidi, kteří utekli ze svého domovského státu a pohybují se po celé Evropě, takže navzdory cizí státní příslušnosti mohou bydlet třeba vedle vás. Zajímavé ovšem je, že mezi "dárečky" z adventního kalendáře hledaných jsou i dva Češi.

 

Hledaní Češi z adventního kalendáře Europolu

 

První z nich je čtyřiadvacetiletý Robert Hauer a video o jeho případu Europol podle plánu odkryje 6. prosince. Robert Hauer je hledaný pro pokus o vraždu, protože v říjnu 2012 pobodal na pražském Spořilově devatenáctiletého mladíka. Ten jeho útok přežil jen díky péči lékařů. Roberta Hauer byl odsouzen k osmi letům, ale do vězení nenastoupil.

 

 

Podle údajů z databáze hledaných české policie chodí muž ozbrojený nožem a mohl by se pohybovat v Praze, Brně nebo Moravské Třebové. Jeho záznam u Europolu ale svědčí o tom, že muž mohl uprchnout i za hranice.

 

 

Další hledaný Čech figuruje v adventním kalendáři Europolu hned vedle. Jde o třiačtyřicetiletého Stanislava Seidla, který byl odsouzen kvůli obchodování se zbraněmi a výbušninami a pro nedovolené ozbrojování. Česká policie ve své databázi upozorňuje, že "jde o nebezpečného pachatele, může být ozbrojen a má sklony k násilnickému chování".

 

 

Protože je po něm pátrání vyhlášeno už od roku 2011, existuje i u něj předpoklad, že utekl za hranice a pohybuje se po Evropě nebo ještě dál. Výrazným poznávacím znamením Stanislava Seidla je velké tetování na pravém rameni.

tn.cz / gar